Veeproovivõtjatele

Veeuuringut teostavate proovivõtjate atesteerimiskomisjoni infoleht

 

Vee- ja joogiveeuuringut teostava proovivõtja atesteerimist korraldab Keskkonnaministeerium koostöös Terviseametiga. Atesteerimistunnistus kehtib seitse aastat.


 

Väljaõpe, atesteerimine ja vajalikud dokumendid

2019. a veeproovivõtjate väljaõppe ja atesteerimise ajakava

26. märts 2019 - toimub veeproovivõtjate 5-tunnine täiendkoolitus ja atesteerimine heit- ja reovee, reoveesette, pinna- ning põhjavee valdkondades.
14.-16. mai 2019 - toimub veeproovivõtjate 20-tunnine põhikoolitus ja atesteerimine (koos praktilise osaga) heit- ja reovee, reoveesette, pinna- ning põhjavee valdkondades.
 
21.-23. mai 2019 - toimub veeproovivõtjate 20-tunnine põhikoolitus ja atesteerimine (koos praktilise osaga) pinna- ja merevee valdkondades.
21. mai 2019 - toimub veeproovivõtjate 5-tunnine täiendkoolitus pinna- ja merevee valdkondades.
4. juuni 2019 - toimub veeproovivõtjate 5-tunnine täiendkoolitus ja atesteerimine heit- ja reovee, reoveesette, pinna- ning põhjavee valdkondades
19. september 2019 - toimub veeproovivõtjate 5-tunnine täiendkoolitus ja atesteerimine heit- ja reovee, reoveesette, pinna- ning põhjavee valdkondades

Vajalikud dokumendid

Atesteerimise taotleja esitab enne koolitust OÜ-le Eesti Keskkonnauuringute Keskus aadressile Marja 4d, 10617 Tallinn või e-postile helle.vahemets@klab.ee järgmised dokumendid:

Täiendkoolitusele tulles:
1) kirjalik avaldus;
2) üks dokumendifoto mõõdus 3x4 cm (võib saata digifoto);


Põhikoolitusele tulles:
1) kirjalik tõend üheaastase väljaõppe kogemuse kohta, milles on näidatud väljaõpet korraldanud asutuse nimetus, väljaõppe aeg ja sisu. Tõendi väljastab isik, kes on akrediteeritud või atesteeritud valdkonnas milles soovitakse atesteerimistunnistust saada. Tõendis peab olema märgitud millises valdkonnas/valdkondades kogemust omatakse (heit-, reo- ja pinnavesi ning reoveesete, põhjavesi või merevesi);
2) kirjalik avaldus;
3) üks dokumendifoto mõõdus 3x4 cm (võib saata digifoto).

Atesteerimise läbiviimine

Atesteerimine toimub valdkonniti:
1) joogivesi;
2) heit- ja reovesi;  
3) reoveesete;
4) põhjavesi;
5) pinnavesi;
6) merevesi.
Atesteerimine koosneb kirjalikust testist ja suulisest vestlusest. Esmakordsel atesteerimisel tuleb lisaks lahendada praktiline ülesanne.
Oma proovivõtuseadmete ja mõõtevahendite kasutamine atesteerimisel on soovituslik.
 

 


 

 

 

 

 

Viimati uuendatud: 30. detsember 2019

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.