Veeproovivõtjatele

Veeuuringut teostavate proovivõtjate atesteerimiskomisjoni infoleht

 

Vee- ja joogiveeuuringut teostava proovivõtja atesteerimist korraldab Keskkonnaministeerium koostöös Terviseametiga. Atesteerimistunnistus kehtib seitse aastat.


 

Väljaõpe, atesteerimine ja vajalikud dokumendid

2020. a proovivõtjate väljaõppe ja atesteerimise ajakava

Tähelepanu! Seoses eriolukorraga ja sellega kaasnevate piirangutega, jäävad ära kõik mais ja juunis kavandatud veeproovivõtjate koolitused ja atesteerimised. Alustame koolituste ja atesteerimistega taas augustis.
Lisaks informeerime, et kõik proovivõtjad, kelle atesteerimistunnistus lõppes eriolukorra ajal või lõppevad perioodil 2020 mai kuni august, saavad olemasoleva atesteerimistunnistuse alusel jätkata proovivõtmist kuni atesteerimiskomisjon võimaldab tulla uuele atesteerimisele. Alus: Veeseaduse § 243 lg 7.
 
 
 

Vajalikud dokumendid

Atesteerimise taotleja saadab vähemalt 5 tööpäeva enne atesteerimist atesteerimiskomisjoni sekretäri e-postile helle.vahemets@klab.ee järgmised dokumendid:

1) kirjalik avaldus
 

Atesteerimise läbiviimine

Atesteerimine toimub valdkonniti:
1) joogivesi;
2) heit- ja reovesi;  
3) reoveesete;
4) põhjavesi;
5) pinnavesi;
6) merevesi.
Atesteerimine koosneb kirjalikust testist ja suulisest vestlusest. Esmakordsel atesteerimisel tuleb lisaks lahendada praktiline ülesanne.
Oma proovivõtuseadmete ja mõõtevahendite kasutamine atesteerimisel on soovituslik.
 

 


 

 

 

 

 

Viimati uuendatud: 7. mai 2020

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.