Sa oled siin

Veepoliitika raamdirektiivi ühtse rakendamise strateegia

EL veepoliitika raamdirektiivi ühtse rakendamise strateegia on alusdokument veepoliitika raamdirektiivi rakendamise koordineerimiseks EL liikmesriikides, mille elluviimist juhib Euroopa Komisjon.

Ühtse rakendamise strateegia alusel elluviidavad tegevused kinnitatakse eelnevalt liikmesriikide veemajandusjuhtide (veedirektorite) nõukogu poolt. Veepoliitika raamdirektiivi ühtse rakendamise strateegia vaadatakse üle ja kinnitatakse iga 3 aasta järel.

Ühtse rakendamise strateegia peamiseks väljundiks on juhised ning soovitused veepoliitika raamdirektiivi rakendamiseks liikmesriikides, rakendamisel elluviidavate tegevuste ning nende tegevuste tulemuste ühtse tõlgendamise, piisava täpsuse ning võrreldavuse tagamiseks EL liikmesriikide seas.

Ühtse rakendamise strateegia väljatöötamises ning selle elluviimisel osalevad kõik EL liikmesriigid, EL kandidaatriigid, EEA riigid ning valitsusväliste organisatsioonide esindajad.

Ühtse rakendamise strateegia elluviimiseks on moodustatud Euroopa Komisjoni juhtimisel liikmesriikide esindajatest veepoliitika raamdirektiivi rakendamise strateegiline koordineerimisrühm, mis omakorda juhib nelja temaatilise alamtöörühma tööd, kus on esindatud nii liikmesriikide esindajad kui ka eksperdid erinevatest organisatsioonidest.

 

 

Viimati uuendatud: 22. märts 2018

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.