Sa oled siin

Uudised

14.07.2021|Keskkonnaministeerium

Uus Euroopa Liidu kliima- ja energiapakett paneb paika teekonna kliimaneutraalsuseni

Euroopa Komisjon esitles täna, 14. juulil uut kliima- ja energeetika seadusandluse paketti kasvuhoonegaaside heite 55 protsendi vähendamise saavutamiseks aastaks 2030.
07.07.2021|Keskkonnaministeerium

Uuring: Toetusmeede täiselektriliste sõidukite ostuks peab jätkuma

Valmis Keskkonnaministeeriumi, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Keskkonnainvesteeringute Keskuse ning Sihtasutus KredExi koostöös tellitud uuring, mis analüüsis elektriliste sõidukite ostutoetuse vajadust ning andis ülevaate elektrisõidukite ja la
30.06.2021|Keskkonnaministeerium

Uuring: Vesinikul on Eestis enim potentsiaali transpordi valdkonnas

Valmis Riigikantselei, Keskkonnaministeeriumi ja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi tellitud uuring vesiniku kasutuselevõtu potentsiaali hindamiseks Eestis.
16.06.2021|Keskkonnaministeerium

Valminud uuring analüüsis Euroopa kliimaambitsioonikuse suurendamise sotsiaalmajanduslikku mõju

Valmis riigikantselei, keskkonnaministeeriumi ja majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellitud uuring, mille eesmärk oli analüüsida Euroopa Liidu 2030. aasta kliimaeesmärgi võimaliku ambitsioonikuse suurendamise sotsiaalmajanduslikku mõju.
16.06.2021|Keskkonnaministeerium

Keskkonnateadlased ja roheettevõtjad: loodus pole tuluallikas, vaid meie põhikapital

Hoolimata aktiivsest ülemaailmsest kliimadebatist esineb tarbijate ja ettevõtete seas iganenud arusaam loodusressursidest kui tuluallikast, samas on tegemist kõigi jaoks asendamatu põhikapitaliga, leidsid teadlased ja eksperidid keskkonnavaldkonna arengukava ehk KEVADe k
16.06.2021|Keskkonnaministeerium

Futuroloog Carsten Beck: “Kliima ja jätkusuutlikkus on nüüdsest rahvusvahelises koostöös esiplaanil”

Keskkonnavaldkonna arengukava ehk KEVADe koostamise avasündmuse peaesineja Taani futuroloog Carsten Beck'i sõnul ootab meid põhjala riikidesse migreerumine, majanduskasv ning eriliselt oluliseks saab polariseerituse vähendamine ja kogukonna hüvanguks suunatud lahendus
15.06.2021|Keskkonnaministeerium

Täna pannakse alus Eesti looduskeskkonna tulevikueesmärkidele

Tänasel keskkonnavaldkonna arengukava avasündmusel pannakse alus Eesti looduskeskkonna hoidmise eesmärkidele aastani 2030. Kava hakatakse looma kuues valdkonnas ning sinna panustavad keskkonnaeksperdid, teadlased, futuroloog ning valdkonna huvilised.

14.06.2021|Keskkonnaministeerium

Homme algab Eesti keskkonnavaldkonna arengukava koostamine

Keskkonnaministeerium koos partneritega alustab kogu keskkonnavaldkonna arengut suunava dokumendi loomist, et suunata ja hoida Eesti looduskeskkonna arengut.
09.06.2021|Keskkonnaministeerium

Oled oodatud keskkonnavaldkonna arengukava KEVAD koostamise avasündmusele

15. juunil algusega kell 10:30

Keskkonnaministeerium koostöös partneritega hakkab koostama keskkonnavaldkonna arengut suunavat alusdokumenti, mille eesmärk on saavutada ühiskondlik kokkulepe looduskeskkonna hea seisundi hoidmiseks.

08.06.2021|Keskkonnaministeerium

Uus Euroopa Bauhaus: ilus, kaasav ja kestlik elukeskkond Eestis

Virtuaalne seminar | 15.06.2021 | 10:00-12:30

Lehed

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.