Sa oled siin

Uudised

21.05.2021|Keskkonnaministeerium

Kaubalaevad toovad Eesti vetesse eksootilisi mikroobe

Keskkonnaministeerium uuris Eesti sadamaid külastavate kaubalaevade ballastvett ning leidis sealt eksootilisi mikroobe. Paljud neist satuvad tõenäoliselt ka Eesti merevette, sest ballastvee puhastamise seadmeid kas pole või on nende mikroobe hävitav toime madal.
30.04.2021|Keskkonnaministeerium

Eesti plaanib ohtlike ainete laevalt laevale pumpamise oma sisemerel keelata

Valitsuskabinet arutas eile ohtlike ainete merel laevalt laevale pumpamise (ship to ship ehk STS) korra muutmise võimalusi ning otsustas, et selline tegevus tuleb Eesti sisemerel tulevikus keelata.
28.04.2021|Keskkonnaministeerium

Kokku loetud: meres hulbib 281 liiki prügi

Euroopa Komisjoni eestvedamisel vaadati läbi hiljuti avaldatud mereprügi uuringud ning leiti, et meredes leidub 281 liiki prügi. Seda on pea üheksa korda rohkem kui erinevaid kalaliike Läänemeres.
22.04.2021|Keskkonnaministeerium

ÜRO värske maailmamere ülevaade valmis Eesti mereteadlase osalusel

Eile, 21. aprilli õhtul (Eesti aja järgi) esitles ÜRO maailmamere ülevaadet, mille koostamist korraldanud 20 teadlase hulgas oli ka Tartu Ülikooli Pärnu kolledži mereökosüsteemide professor Henn Ojaveer.
09.04.2021|Keskkonnaministeerium

Täna tutvustatakse Läänemere kaitse uusi ja rangemaid plaane

Eesti koos kõikide teiste Läänemere riikidega uuendab mere seisundi parandamise plaane: tänavu  valmib Läänemere uus tegevuskava ning Eesti merestrateegia meetmekava. Täna, 9.
06.04.2021|Keskkonnaministeerium

Uuring: Vetikad võiks jõuda senisest enam toiduainetesse, kosmeetikasse ja ravimitesse

Keskkonnaministeerium uuris koos teiste Läänemere riikide ametiasutuste ning ülikoolidega ühise projekti käigus suhtumist vetikatesse ning võimalusi, kuidas anda mereheidistele uus elu.
30.03.2021|Keskkonnaministeerium

Räägi kaasa mereasjades

Kutsume osalema Läänemere tegevuskava ja Eesti merestrateegia meetmekava uuendamise avalikule arutelule 9. aprillil!

Ürituse päevakava:
10.00 – 10.10 Avasõnad (Rene Reisner, Keskkonnaministeerium)
29.03.2021|Keskkonnaministeerium

Tõnis Mölder plaanib esitada valitsuse istungile STS-laadimise korra muutmise

Keskkonnaminister Tõnis Mölder plaanib lähiajal esitada valitsusele kinnitamiseks ohtlike ja kahjulike ainete laevalt laevale laadimise korra muutmise, et välistada ümberlaadimisest tuleneda võiv keskkonnaoht hoiualadel.
19.03.2021|Keskkonnaministeerium

Läänemere uuendatud tegevuskava valmib oktoobriks

17.-18. märtsini virtuaalselt toimunud Läänemere merekeskkonna kaitse komisjoni HELCOMi 42. aastakoosolekul oli peatähelepanu all Läänemere tegevuskava uuendamine. Kuna 2021.
12.02.2021|Keskkonnaministeerium

Keskkonnaminister: ohtliku kauba hoiualadel laadimine tuleb täielikult välistada

Keskkonnaminister Tõnis Mölderile on teatavaks saanud informatsioon, et STS-operatsioone võib 2019.-2020. aastal olla tehtud ka Pakri hoiualal.

Lehed

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.