Sa oled siin

Uudised

27.11.2020|Keskkonnaministeerium

Keskkonnaminister kinnitas riigimetsa uuendusraiete pindala järgmiseks viieks aastaks

Metsaseaduse kohaselt määrab keskkonnaminister iga aasta 1. detsembriks riigimetsa majandajatele optimaalse uuendusraie pindala järgmiseks viieks aastaks, seekord on see 56 381 hektarit. 
18.11.2020|Keskkonnaministeerium

Keskkonnaministeerium asus metsanduse uue arengukava mõjuhindajat otsima rahvusvaheliselt areenilt

Keskkonnaministeerium kuulutas välja metsanduse uue kümnendi arengukava  keskkonnamõjude strateegilise hindamise (KSH) ja muude oluliste mõjude hindamise programmi koostaja leidmise uue hanke.
05.11.2020|Keskkonnaministeerium

Erametsaomanikud uuendavad oma metsi üha usinamalt

Keskkonnaminister Rene Kokk ja Vardi Metsaühistu juhatuse esimees Taavi Ehrpais lõpetasid tänavuse metsaistutuse hooaja sümboolselt Vardi Metsaühistu maadel puude istutamisega.
04.11.2020|Keskkonnaministeerium

Keskkonnaminister teeb ettepaneku muuta RMK nõukogu koosseisu

Keskkonnaminister Rene Kokk teeb valitsusele ettepaneku kutsuda Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) nõukogust tagasi Riigikogu liige Peeter Ernits ning Keskkonnaministeeriumi asekantsler Marku Lamp ning nimetada nende asemel nõukogu liikmeteks  metsateadlane professor Hardi Tu
30.10.2020|Keskkonnaministeerium

Kogu raieküpse metsa kümne aasta jooksul maha raiumine ei ole kellegi soov

Keskkonnaministeerium lükkab ümber tänases Postimehes esitatud tõlgenduse, nagu tagaks metsa jätkusuutliku majandamise vaid see, kui raiemaht oleks aastast aastasse ühesugune. Tegelikult sõltuvad raiemahud paljuski metsade vanuselisest koosseisust.
22.10.2020|Keskkonnaministeerium

Metsanduse arengukava juhtkogu sõnastas veel kaks alaeesmärki

Metsanduse järgmise kümnendi arengukava koostav juhtkogu sõnastas eilsel kohtumisel veel kaks alaeesmärki.
14.10.2020|Keskkonnaministeerium

Rene Kokk vanadele metsameestele: Eesti metsapoliitika seisab hea ka järeltulevate põlvede eest

Keskkonnaminister Rene Kokk kinnitas vastuskirjas staažikatele metsameestele, et Eesti metsa jätkusuutliku majandamise kontseptsioon arvestab vajadusega seista hea järeltulevate põlvede eest ning sellest põhimõttest lähtub kogu meie metsapoliitika.
14.10.2020|Keskkonnaministeerium

Metsanduse uue arengukava juhtkogu on ühiselt sõnastanud kuus alaeesmärki

Metsanduse järgmise kümnendi arengukava (MAK2030) koostamise juhtkogu jätkas eilsel kohtumisel kokkulepete otsimist. Nüüdseks on sõnastatud arengukava kuus alaeesmärki.
09.10.2020|Keskkonnaministeerium

Rene Kokk: Metsanduse arengukava koostamine jätkub täie hooga


Keskkonnaminister Rene Kokk kinnitas tänasel metsateemalisel pressikonverentsil, et kuigi metsanduse uue kümnendi arengukava ei valmi õigeks ajaks, on jutud metsanduse järgmise arengukava surmast ennatlikud.
29.09.2020|Keskkonnaministeerium

Metsanduse uue arengukava koostamine jätkub

Töö metsanduse uue arengukava kokkupaneku nimel jätkub. Lähipäevadel kuulutab Keskkonnaministeerium välja rahvusvahelise riigihanke, et leida arengukava keskkonnamõjude strateegiline hindaja.

Lehed

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.