Sa oled siin

Uudised

08.02.2021|Keskkonnaministeerium

Metsaregistri uuendused annavad metsaomanikule kindluse, et tema omandiga ei toimetata tagaselja

Metsaomanik saab nüüdsest teate, kui nende naaber on saanud loa teha lage- või turberaiet ja lisaks on võimalik näha, kes vaadanud andmeid tema metsa kohta.
Marek Metslaid
03.02.2021|Keskkonnaministeerium

Keskkonnaministri nõunikuna asub tööle metsateadlane Marek Metslaid

Tänasest nõustab keskkonnaminister Tõnis Möldrit tunnustatud metsandusteadlane, Eesti Maaülikooli metsandus- ja maaehitusinstituudi direktor Marek Metslaid.

28.01.2021|Keskkonnaministeerium

Erametsanduse toetused aitavad tõhustada üraskitõrjet ja tugevdada metsaühistuid

Keskkonnaministri erametsanduse toetusi reguleeriva määruse eelmisel nädalal jõustunud muudatused loovad erametsaomanikele ja metsaühistutele üraskikahjustuste ennetamise toetuse ning muudavad metsaühistute toetamise põhimõtteid.
14.01.2021|Keskkonnaministeerium

Keskkonnaministri määrus muudab riigimetsa majandamise selgemaks

Keskkonnaminister Rain Epler otsustas muuta määrust, millega määratakse riigimetsa uuendusraiete optimaalne pindala järgmiseks viieks aastaks , nii et selles pindalas kajastuvad ka erakorralised – näiteks tormikahjustuste likvideerimiseks küpses metsas teh
07.12.2020|Keskkonnaministeerium

Keskkonnaminister Rain Epler saadab laiali metsanduse arengukava juhtkogu

Keskkonnaminister Rain Epler otsustas täna allkirjastatud käskkirjaga laiali saata metsanduse arengukava koostamiseks moodustatud juhtkogu.
27.11.2020|Keskkonnaministeerium

Keskkonnaminister kinnitas riigimetsa uuendusraiete pindala järgmiseks viieks aastaks

Metsaseaduse kohaselt määrab keskkonnaminister iga aasta 1. detsembriks riigimetsa majandajatele optimaalse uuendusraie pindala järgmiseks viieks aastaks, seekord on see 56 381 hektarit. 
18.11.2020|Keskkonnaministeerium

Keskkonnaministeerium asus metsanduse uue arengukava mõjuhindajat otsima rahvusvaheliselt areenilt

Keskkonnaministeerium kuulutas välja metsanduse uue kümnendi arengukava  keskkonnamõjude strateegilise hindamise (KSH) ja muude oluliste mõjude hindamise programmi koostaja leidmise uue hanke.
05.11.2020|Keskkonnaministeerium

Erametsaomanikud uuendavad oma metsi üha usinamalt

Keskkonnaminister Rene Kokk ja Vardi Metsaühistu juhatuse esimees Taavi Ehrpais lõpetasid tänavuse metsaistutuse hooaja sümboolselt Vardi Metsaühistu maadel puude istutamisega.
04.11.2020|Keskkonnaministeerium

Keskkonnaminister teeb ettepaneku muuta RMK nõukogu koosseisu

Keskkonnaminister Rene Kokk teeb valitsusele ettepaneku kutsuda Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) nõukogust tagasi Riigikogu liige Peeter Ernits ning Keskkonnaministeeriumi asekantsler Marku Lamp ning nimetada nende asemel nõukogu liikmeteks  metsateadlane professor Hardi Tu
30.10.2020|Keskkonnaministeerium

Kogu raieküpse metsa kümne aasta jooksul maha raiumine ei ole kellegi soov

Keskkonnaministeerium lükkab ümber tänases Postimehes esitatud tõlgenduse, nagu tagaks metsa jätkusuutliku majandamise vaid see, kui raiemaht oleks aastast aastasse ühesugune. Tegelikult sõltuvad raiemahud paljuski metsade vanuselisest koosseisust.

Lehed

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.