Sa oled siin

Uudised

Päikeseloojang
21.06.2018|Keskkonnaministeerium

Riik muutis Puhatu looduskaitseala ja Pamma maastikukaitseala eeskirju

Keskkonnaministeeriumi ettepanekul muutis valitsus kaitse-eeskirjade kinnitamisega Puhatu looduskaitseala ning Pamma maastikukaitseala kaitse-eesmärke, piire ning kaitsekorda.

Kõre. Foto: Merike Linnamägi
12.06.2018|Keskkonnaministeerium

Kõre ja kivisisaliku Männiku püsielupaik laieneb poole võrra

Et tagada kõre ja kivisisaliku asurkondade säilimine, laiendas keskkonnaminister Siim Kiisler nende liikide Männiku püsielupaiga piire ning kehtestas seal uue kaitsekorra.
05.06.2018|Keskkonnaministeerium

Eesti liitus Euroopa maastikukonventsiooniga

Eesti on alates 1. juunist Euroopa maastikukonventsiooni liikmesriik. Euroopa maastikukonventsioon on esimene rahvusvaheline kokkulepe, mis on mõeldud otseselt maastike kaitse, korralduse ja planeerimise ning vastava koostöö edendamiseks.
15.05.2018|Keskkonnaministeerium

President ja keskkonnaminister kuulutasid looduskaitsekuu avamisel välja looduskaitsemärkide laureaadid

Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid ja keskkonnaminister Siim Kiisler kuulutasid täna Nõmme spordikompleksis toimunud looduskaitsekuu „Terve Eesti“ avamisel välja Eerik Kumari nimelise kõrgeima looduskaitse preemia ja looduskaitse hõbemärkide
04.05.2018|Keskkonnaministeerium

Keskkonnaministeerium ei pea Vinkovi meremadaliku kaitse alla võtmist otstarbekaks

Keskkonnaministeerium ei algata Vinkovi meremadaliku kaitse alla võtmise menetlust, sest selles küsimuses tehtud ekspertiis ei pea kaitseala loomist otstarbekaks.
13.04.2018|Keskkonnaministeerium

Veel viimaseid päevi saab kandideerida Eerik Kumari looduskaitsepreemiale ja looduskaitse märkidele

Keskkonnavaldkonna väärikaimatele auhindadele – Eerik Kumari nimelisele looduskaitsepreemiale ja Eesti looduskaitse märkidele – on võimalik silmapaistvaid kandidaate esitada veel viis päeva. Ettepanekute esitamise tähtaeg on 17. aprill.

10.04.2018|Keskkonnaministeerium

Keskkonnaministeerium alustas Alutaguse rahvuspargi loomisega

Keskkonnaminister Siim Kiisler saatis ministeeriumitele ja omavalitsustele kooskõlastamiseks looduskaitseseaduse muudatuse, kus nähakse ette uue rahvuspargi – Alutaguse rahvuspargi – moodustamist.

29.03.2018|Keskkonnaministeerium

Keskkonnaministeerium korrastas loodus- ja maastikukaitsealade kaitse-eeskirju

Keskkonnaministeerium muutis Uhtju ja Tuhu looduskaitsealade ning Jalase ja Saunaküla maastikukaitsealade kaitse-eeskirju. Peamiselt täpsustati kaitsealade piire, korrigeeriti kaitsekordasid ja kaitse-eesmärke.
22.03.2018|Keskkonnaministeerium

Ministeerium kutsub kandideerima E. Kumari looduskaitsepreemiale ja looduskaitse märkidele

Keskkonnaministeerium kutsub esitama 17. aprillini ettepanekuid Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemia ja Eesti looduskaitse märkide kandidaatidele.

08.03.2018|Keskkonnaministeerium

Alustati Keskkonnahariduse ja –teadlikkuse tegevuskava koostamisega

Keskkonnaministeeriumi koordineerimisel alustati aastateks 2019–2022 keskkonnahariduse ja -teadlikkuse tegevuskava koostamist, mille eesmärgiks on tõsta elanike keskkonnateadlikkust, edendada süsteemset keskkonnaharidust ja kirjeldada alavaldkondade prioriteedid.

Lehed

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.