Sa oled siin

Uudised

   Veised rannaniidul
02.07.2021|Keskkonnaministeerium

Tänasel heinamaarjapäeval tähistame esmakordselt pärandniitude päeva

Eesti maastikes on praeguseks säilinud ligikaudu 130 000 hektarit niidukooslusi, millest hoolduses ja taastamises on peaaegu 41 000 hektarit.
munakoor
01.07.2021|Keskkonnaministeerium

Looduskaitseseaduse muudatustega pikendatakse linnurahu kaitsealadel

Keskkonnaministeerium saatis kooskõlastusringile looduskaitseseaduse muudatused, mis määravad loomastiku kaitseks nende sigimisperioodil raietööde keelu kaitsealadel 15. aprillist kuni 15. juulini.
30.06.2021|Keskkonnaministeerium

Keskkonnaminister kohtus Alutaguse maaomanikega

Keskkonnaminister Tõnis Mölder käis Alutagusel kohtumas sealsete maaomanikega, et kuulata nende muresid seoses Alutaguse rahvuspargi ja lendorava püsielupaikade laiendamise plaanidega.
18.06.2021|Keskkonnaministeerium

Võhma kivikülv muutub maastikukaitsealaks

Keskkonnaministeeriumi ettepanekul otsustas valitsus muuta Võhma kivikülvi maastikukaitsealaks. Uus kord aitab senisest tõhusamalt kaitsta ja tutvustada Võhma kivikülvi ja pärandmaastikku ning niidukooslusi ja sellele iseloomulikku elustiku mitmekesisust.
11.06.2021|Keskkonnaministeerium

Keskkonnaministeerium: Eestil on head seadused metsade kaitseks

Keskkonnaministeerium koostab vastust Euroopa Komisjoni rikkumismenetlusele, milles heidetakse ette, et raietegevus kahjustab Natura 2000 alade kaitse-eesmärke ning Eesti seadused ei ole piisavad selliste metsade kaitseks.
10.06.2021|Keskkonnaministeerium

Valitsus võttis kaitse alt välja Uueveski maastikukaitseala

Uueveski maastikukaitseala, ehk sealsed org ja männik, ei oma üleriigilisi väärtusi, et seda peaks kaitsma riikliku kaitsealana  ja seetõttu oli otstarbekas see kaitse alt välja arvata.
Wikipedia, autor: Maximilian Dorsch
02.06.2021|Keskkonnaministeerium

Raierahu vajab õigusselgust

Käesolev kevad on toonud keskkonnaametile teateid, et raierahu on metsamajandamise tõttu häiritud ja olukorda kontrollimas käinud keskkonnainspektorid on mitmetel juhtudel langetanud otsuse raietegevus peatada.  Keskkonnaminister Tõnis Mölder saatis Keskkonn
Viljandi lossipark
27.05.2021|Keskkonnaministeerium

Valitsus kinnitas Viljandi maastikukaitseala uue eeskirja ning arvas kaitse alt välja 12 objekti

Keskkonnaministeeriumi ettepanekul kinnitas valitsus Viljandi maastikukaitseala uuendatud kaitsekorra ja piiri ning arvas kaitse alt välja 12 Jõgeva, Tartu ja Viljandi maakonnas asuvat objekti.
Autor: Rainar Kurbel
19.05.2021|Keskkonnaministeerium

Keskkonnaminister alustab kohtumisi Alutaguse rahvuspargi laiendamisest puudutatud osapooltega

Keskkonnaminister Tõnis Mölder on Alutaguse elanike seisukohtade kuulamiseks täna kokku kutsunud veebikoosoleku.
Kalev Sepp
10.05.2021|Keskkonnaministeerium

Eerik Kumari looduskaitsepreemia laureaat on Kalev Sepp

Looduskaitse kõrgeima tunnustuse, Eerik Kumari nimelise preemia koos looduskaitse kuldmärgiga pälvis sel aastal tunnustatud looduskaitsja ja EMÜ keskkonnakaitse ja maastikukorralduse professor Kalev Sepp.

Lehed

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.