Sa oled siin

Uudised

23.02.2021|Keskkonnaministeerium

Ka viies ÜRO keskkonnaassamblee toimub eestlase (kaas)juhtimisel

Eile alanud viies ÜRO keskkonnaassamblee keskendub üleüldise globaalse looduskeskkonna parandamisele. Seekordne assamblee toimub Norra juhtimisel, kuid asepresidendi roll on eestlase käes.
22.02.2021|Keskkonnaministeerium

Värske uuringu tulemusena saab osa kalaliike suurema kaitse

Äsja valminud uuring ütleb, et suur püügikoormus ohustab mitme kalaliigi head seisundit, mistõttu on vaja seada nende püügile lisapiirangud.
18.02.2021|Keskkonnaministeerium

Keskkonnamõju hindamine peab muutuma vähem ajakulukaks

Keskkonnaministeerium tutvustas täna uuringuid, kus selgitati välja keskkonnamõju hindamise süsteemi kitsaskohad ning  pakuti lahendusi, kuidas mõjude hindamine senisest lihtsamaks ja  kiiremaks teha.
12.02.2021|Keskkonnaministeerium

Keskkonnaminister: ohtliku kauba hoiualadel laadimine tuleb täielikult välistada

Keskkonnaminister Tõnis Mölderile on teatavaks saanud informatsioon, et STS-operatsioone võib 2019.-2020. aastal olla tehtud ka Pakri hoiualal.
12.02.2021|Keskkonnaministeerium

Keskkonnaministeerium uuendab veekogude nimekirja

Keskkonnaministeerium uuendab avalikult kasutatavate veekogude nimekirja, sest 2012. aastal valitsuse kinnitatud nimekiri ei vasta enam tänastele oludele.
10.02.2021|Keskkonnaministeerium

Keskkonnainspektorid veendusid käimasoleva STS-laadimise turvalisuses

Eile Pakri lähedal alanud kauba laevalt laevale laadimisel (STS-operatsioonil) osalevatel laevadel on kõik nõuded täidetud, selgus Keskkonnaameti kontrollreidi tulemusena.
09.02.2021|Keskkonnaministeerium

Keskkonnaminister kutsub kolmapäeval kokku STS ümarlaua

Keskkonnaminister Tõnis Mölder kutsub homme, 10. veebruaril huvipooled ühise laua taha, et arutada, mida oleks vaja muuta sisemerel laevalt laevale ümberlaadimist käsitlevates õigusaktides.
08.02.2021|Keskkonnaministeerium

Metsaregistri uuendused annavad metsaomanikule kindluse, et tema omandiga ei toimetata tagaselja

Metsaomanik saab nüüdsest teate, kui nende naaber on saanud loa teha lage- või turberaiet ja lisaks on võimalik näha, kes vaadanud andmeid tema metsa kohta.
05.02.2021|Keskkonnaministeerium

Valitsus kinnitas tänavused lõplikud kalapüügikvoodid

Kuigi Euroopa Liidu tasemel olid Eesti kalapüügivõimaluste osas nii Läänemerel kui ka Põhja-Atlandil kokkulepped sisuliselt olemas ning püük sai alata juba 1.
04.02.2021|Keskkonnaministeerium

Keskkonnaminister palub kaupade laevalt laevale laadimise ajutiselt peatada

Keskkonnaminister Tõnis Mölder saadab täna siseminister Kristian Jaanile kirja, milles palub alates 8. veebruarist ajutiselt peatada kaupade Eesti sisemerel laevalt laevale laadimiseks lubade andmine.

Lehed

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.