Sa oled siin

Võrus peeti maha esimene eakate jäätmekool

04.12.2019
Foto autor: Võrumaa Teataja/Aigar Nagel

Eile korraldas Keskkonnaministeerium Võrus esimese eakate jäätmekooli, kus selgitati üksikasjalikult jäätmete liigiti kogumise põhitõdesid. Samasuguseid jäätmekoolitusi korraldatakse edaspidi ka teistes Eesti linnades.

„Kohale tulnud kohalike vastuvõtt oli üle ootuste hea, seda nii rahvarohkuse kui ka nende kaasamõtlemise ja -rääkimise poolest,“ ütles Kagu-Eesti visiidil olnud ning eakaid jäätmekooli alguses tervitanud keskkonnaminister Rene Kokk. „Eakad on väga usinad ja tublid jäätmete sorteerijad, kes saavad oma tarkusi ja kogemusi edasi anda ka järgmistele põlvedele. Kui sageli keskendutakse keskkonnateadlikkuse suurendamisel just lastele ja noorsoole, siis meie läheneme asjale ka teisest otsast. Kui need tarkused keskel kokku saavad, on see kõigi võit.“

Jäätmekooli läbi viinud asekantsler Kaupo Heinma lisas, et jäätmekorraldus on ajas muutuv ja sellega igati kaasas käiv. „Seaduste rägastikus ongi vahel keeruline iseseisvalt orienteeruda, eriti neil, kes igapäevaselt internetti ei kasuta. Sellistel puhkudel ongi kõige parem minna kohale, kohtuda ja vahetult vastata ka küsimustele. Just viimaste rohkust arvestades julgen öelda, et niisugune koolitamine on väga vajalik.“

„Väga tänuväärt ettevõtmine. Meie eakate tagasiside oli läbinisti positiivne," ütles Võru Pensionäride Päevakeskuse juhataja Astrid Hurt. "Koolitus oli huvitav, vajalik ja mitte vähem tähtis – ka meeleolukas. Osalejad lahkusid kuuldut ja muljeid vahetades. Olen üsna kindel, et tänased tarkused levivad kiirelt naabritele ja lähedastele.“ Võru Pensionäride Päevakeskuse eakad esitasid ohtralt küsimusi nii selle kohta, kuhu viia üleliigne pakend, kui miks üldse toda nii palju olema peab. Samuti huvituti biojäätmete kogumisest, ohtlike jäätmete (nt ravimid) äraviimisest, klaastaarast ja teistest igapäevastest jäätmeteemadest.

Asekantsler Heinma selgitas ka seda, millised on jäätmepoliitika järgmised sammud ning millistel puhkudel peab pöörduma kohaliku omavalitsuse poole (nt suurjäätmete kogumisringid). „Loeme oma pilootprojekti igati õnnestunuks ning tolle edukust mõõtsime sõna otseses mõttes aplausis. Osalejad kinnitasid meile, et selline ettevõtmine on igati teretulnud ning võime vabalt edasi liikuda teistesse piirkondadesse,“ lisas Heinma.

Eakate jäätmekooli oma linna tellimiseks kirjutage palun Kadri Kauksile kadri.kauksi@envir.ee.

Veel uudiseid samal teemal

22.06.2020|Keskkonnaministeerium

Keskkonnaministeerium pühade hakul: kõik, mida jaksad loodusesse kaasa võtta, jaksad sealt ka ära viia

Pühade eel tuletab Keskkonnaministeerium meelde, et kõik, mis loodusesse ja randadesse kaasa võetakse, tuleb sealt ka endaga kaasa viia. See põhimõte kehtib kõigi jäätmete, ka pisiprügi puhul.

18.06.2020|Keskkonnaministeerium

Uue ringmajanduse tegevuskava eesmärk on puhtam, ressursitõhusam ja konkurentsivõimelisem Euroopa

Valitsus kinnitas täna Eesti seisukohad Euroopa Komisjoni uue ringmajanduse tegevuskava kohta, mille eesmärgiks on tagada puhtama, ressursitõhusama ja konkurentsivõimelisema majandusega Euroopa.  Eesti toetab muuhulgas lähenemist, et tooted oleks pikema eluaeaga ning oleksid hõlpsasti parandatavad, samuti toetame jäätmetekke ning üle paken

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.