Sa oled siin

VIDEO: Kelly ja Henry Sildaru: me soovime, et ka kahekümne aasta pärast oleks lund, millel suusatada

11.09.2019

Sportlased Kelly ja Henry Sildaru kutsuvad eakaaslasi üles puhtama keskkonna nimel astuma väikeseid keskkonnateadlikke samme ja tegema vastutustundlikke otsuseid. Noori paneb keskkonna nimel rääkima ja tegutsema isiklik mure elukeskkonna ja talispordi tuleviku üle. Üleskutse videot vaata SIIT

Suure osa oma ajast ja võistlusperioodist välismaal veetvate Kelly ja Henry Sildaru sõnul on arutelud ümbritseva keskkonna ja toimuvate muutuste üle nii noorte kui sportlaste seas üha igapäevasemaks muutunud. Sel aastal ohjad enda kätte haaranud sportlaste sõnul on oluline, et noored mõistaksid, et neilt ei oodata palju, vaid piisab ka väikestest sammudest.

„Oleme perega pidevalt reisides ja laagrites olles hakanud rohkem otsima viise, kuidas saaksime hoida maailma, mis meile oluline on. Me tahame, et ka kahekümne aasta pärast oleks lund, millel suusatada. Seetõttu tundsime, et peame midagi ette võtma: otsima ise võimalusi, kuidas käituda keskkonnasõbralikult ning näitama ka eeskuju,“ rääkis Kelly.

„Selleks et rannad, metsad ja mäed puhtad oleks, on igaühel võimalik kaasa aidata. Nagu meile õpetatakse, siis igaühe panus loeb ja me tahame sõpradega näidata, kuidas on igal ühel võimalik panustada vaid väikeste sammudega,“ on Kelly ja Henry sõnum.

Praktilisi soovitusi ja konkreetseid tarbimisharjumusi ja käitumismustreid muutvaid samme jagavad Kelly ja Henry selleks loodud Instagrami kanalil. Teemadering on lai, alustades ühekordsete plasttoodete tarbimise vähendamisest kuni nutikate transpordilahenduste kasutamise ja jäätmete sorteerimiseni välja.

Keskkonnaministeeriumil sündis koostööidee Sildarudega välja märtsis Keenias toimunud ja Eesti juhitud ÜRO keskkonnaassambleel, mida külastas ka Kelly Sildaru. Keskkonnast hooliv Kelly sai edasiseks inspiratsiooni nii assambleele üle maailma kohale tulnud noorte keskkonnakõnelustest kui ka kohtumisest kohalike koolilastega.

Keskkonnaministeeriumi kantsleri nõunik Mart Raamat ütles, et keskkonnasäästlikkus on praegu oluline märksõna kõikjal. „Möödunud aastal eestimaalaste seas läbi viidud keskkonnateadlikkuse uuringu järgi on Eesti inimeste keskkonnateadlikkus kõrge, kuid inimesed ei käitu vastavalt. Seetõttu on vaja näidata inimestele, et keskkonnasõbralikkus pole mingi raketiteadus. Peame noortele mitte ainult rääkima seda, miks on puhta maailma hoidmine oluline, vaid ka näitama, kuidas seda teha,“ selgitas Raamat.

2019. aasta on Keskkonnaministeeriumi algatusel välja kuulutatud Eesti noorte keskkonna-aastaks. Juunis kogunes ministeeriumi üleskutsel esimest korda ka Noorte Keskkonnanõukogu, kes on noorte eestkõnelejaks ja viib nonde sõnumid ka otsustajate lauale.

Kelly ja Henry Sildaruga saab puhtama keskkonna nimel koos sammuda Instagrami kanalil

Veel uudiseid samal teemal

15.01.2020|Keskkonnaministeerium

Keskkonnaministeerium ja kuhuviia.ee tegid oma koostöö ametlikuks

Keskkonnaminister Rene Kokk ja kuhuviia.ee rakenduse juht Kristiina Kerge sõlmisid eile vaba tahte lepingu, et edendada ühiselt jäätmete liigiti sortimist. Kuhuviia.ee on kiireim ja lihtsaim keskkond, kust leiab lähimad kogumispunktid ja jäätmejaamad.

15.12.2019|Keskkonnaministeerium

Madridi kliimakonverentsil rõhutati vajadust kiirelt tegutseda

Täna lõppenud Madridi kliimakõnelusetel COP 25 tunnistasid riigid, et kliimamuutuste ohjamiseks on vaja astuda kiiremaid samme ning riikide senised kliimakavad tuleb viia kooskõlla Pariisi kokkuleppega. Kasvuhoonegaaside kvoodikaubanduse reeglid jäid riikide erimeelsuste tõttu siiski kokku leppimata.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.