Sa oled siin

Veel viimaseid päevi saab kandideerida Eerik Kumari looduskaitsepreemiale ja looduskaitse märkidele

13.04.2018
Pildil 2017. aasta Eerik Kumari preemia ja hõbemärgi laureaadid koos toonase keskkonnaminister Marko Pomerantsiga.

Keskkonnavaldkonna väärikaimatele auhindadele – Eerik Kumari nimelisele looduskaitsepreemiale ja Eesti looduskaitse märkidele – on võimalik silmapaistvaid kandidaate esitada veel viis päeva. Ettepanekute esitamise tähtaeg on 17. aprill.

„Eesti looduskaitset on läbi aegade kandnud isiksused, kel on olnud kindel visioon looduskaitsest ning tahe seda ellu viia. Nende tegevust on hinnatud ja tunnustatud juba pea 80 aastat - nii anti Eesti Vabariigi esimesed looduskaitsemärgid välja aastal 1940. Tunnustades meie loodushoidjate tööd, räägime ühtlasi ka meie loodusest, selle olukorrast ning hetkeseisust,“ kirjeldas Keskkonnaministeeriumi loodusvaldkonna nõunik Hanno Zingel tunnustuste välja andmise olulisust.

Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemiaga tunnustatakse kodanikke, kelle tegevus looduslike koosluste, haruldaste liikide või looduse üksikobjektide uurimisel ja kaitse korraldamisel ning looduskaitseliste teadmiste levitamisel on olnud pikaajaline ja tähelepanuväärne. Preemiat on välja antud 1989. aastast ning alates 2010. aastast antakse Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemia saajale ka looduskaitse kuldmärk. Preemia suurus on 5000 eurot.

Eesti looduskaitse märgiga tõstetakse esile inimesi, kelle teeneid on tunnustatud looduse uurimisel, loodusteadmiste levitamisel ja looduskaitse arendamisel nii üleriigilisel kui ka rahvusvahelisel tasandil. Looduskaitse hõbemärki antakse välja alates 2011. aastast ning tänaseks on välja antud 42 märki.

Ettepanekud, mis sisaldavad nominendi looduskaitsetegevuse vabas vormis ülevaadet, palume saata Keskkonnaministeeriumi looduskaitse osakonda hiljemalt 17. aprilliks aadressil Narva mnt 7a, 15172 Tallinn või keskkonnaministeerium@envir.ee.

2017. aastal pälvis Kumari preemia loodusuurija ja -kaitsja Agu Leivits ning looduskaitse hõbemärgid loodusajakirjanik ja kalatark Vladislav Koržets, loodusharidustöö edendaja ja taimemaailma populariseerija Urmas Laansoo, kahepaiksete uurija ja kaitsja Riinu Rannap, loodusturismi edendaja ja Soomaa rahvuspargi loodusväärtuste tutvustaja Aivar Ruukel ning Eesti-Soome looduskaitsealase koostöö pikaaegne eestvedaja Rauno Väisänen.

Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemia ja looduskaitse märkide laureaadid kuulutatakse välja mais toimuval looduskaitsekuu avamisel. Varasemad laureaadid ning lisainfo on leitav ministeeriumi kodulehelt: www.envir.ee/et/looduskaitsemargid.

Veel uudiseid samal teemal

10.01.2019|Keskkonnaministeerium

Keskkonnaministeerium soovib moodustada laane- ja salumetsade kaitseks 58 uut looduskaitseala

Keskkonnaminister Siim Kiisler soovib teha valitsusele ettepaneku moodustada 58 uut looduskaitseala laane- ja salumetsade kaitseks. Kaitse alla võtta soovitavad alad asuvad kõik riigimaal ning neile soovitakse kehtestatakse ühine kaitse-eeskiri.

Kaunis kuldking. Foto: Herdis Fridolin
13.12.2018|Keskkonnaministeerium

Haavakannu loodusalal uuendati kaitse tingimusi

Keskkonnaminister Kiisleri ettepanekul kiitis Vabariigi Valitsus täna heaks Haavakannu looduskaitseala moodustamise. Muudeti juba kaitse all olnud loodusobjekti tüüpi: hoiualast ja kahest püsielupaigast moodustati looduskaitseala ja kehtestati kaitse-eeskiri.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.