Sa oled siin

Valitsus võttis kaitse alt välja Uueveski maastikukaitseala

10.06.2021

Uueveski maastikukaitseala, ehk sealsed org ja männik, ei oma üleriigilisi väärtusi, et seda peaks kaitsma riikliku kaitsealana  ja seetõttu oli otstarbekas see kaitse alt välja arvata. Sealse maastiku säilimise tagab Viljandi linna üldplaneering.

Viljandi linnas asuv Uuevestki maastikukaitseala loodi 1990. aastal, kuid suuliste andmete kohaselt tühistas Viljandi linnavalitsus kaitseala kaitsekorra kaks või kolm aastat hiljem.  Kahjuks ei leitud sellele kirjalikku kinnitust ja kaitseala on keskkonnaregistrisse kantud ilma kaardikihita ehk välispiirita.

Kaitseala riikliku kaitse alt välja arvamise ettepaneku tegemise ajendiks on tõsiasi, et juba 1992. või 1993. aastal taheti ala kaitsest loobuda. Tegemist on sisuliselt registri andmete korrastamisega. Enne kaitse alt välja arvamise ettepaneku tegemist hindas Keskkonnaamet ala kaitse all hoidmise ja kaitsekorra uuendamise vajalikkust ning jõudis järeldusele, et ala kaitsmise jätkamine pole otstarbekas. Enne otsuse langetamist analüüsiti esmalt seda, kas loodusobjektil on jätkuvalt olemas kaitse alla võtmise eeldused, ja seejärel, kas kaitse jätkamine kaitstava loodusobjektina on nende eelduste säilitamiseks vajalik.

Keskkonnaregistri andmetel ei ole kaitsealal registreeritud ohustatud, haruldasi ja piirkonnale ainuomaseid liike, kooslusi ega elupaigatüüpe. Kaitsealal asub kultuurimälestis, 19. sajandist pärit Uueveski vesiveski. Kaitsealal puudub üleriigiline ajaloolis-kultuuriline ja esteetiline väärtus, mida peaks kaitsma riikliku kaitsealaga. Uueveski org on Viljandi linna üldplaneeringuga määratud haljasalaks, mille toimimist ei tohi ehitus- ja arendustegevuse käigus ohtu seada, seega tagab see staatus ka edaspidi selle ala puhkemajandusliku väärtuse säilimise.

Veel uudiseid samal teemal

18.06.2021|Keskkonnaministeerium

Võhma kivikülv muutub maastikukaitsealaks

Keskkonnaministeeriumi ettepanekul otsustas valitsus muuta Võhma kivikülvi maastikukaitsealaks. Uus kord aitab senisest tõhusamalt kaitsta ja tutvustada Võhma kivikülvi ja pärandmaastikku ning niidukooslusi ja sellele iseloomulikku elustiku mitmekesisust.

11.06.2021|Keskkonnaministeerium

Keskkonnaministeerium: Eestil on head seadused metsade kaitseks

Keskkonnaministeerium koostab vastust Euroopa Komisjoni rikkumismenetlusele, milles heidetakse ette, et raietegevus kahjustab Natura 2000 alade kaitse-eesmärke ning Eesti seadused ei ole piisavad selliste metsade kaitseks.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.