Sa oled siin

Valitsus toetas Ohepalu looduskaitseala kaitse-eeskirja muutmist

25.02.2021
Ohuala tähised Paukjärve ääres, foto: Riina Kotter

Valitsus kiitis täna heaks Ohepalu looduskaitseala kaitse-eeskirja muudatused, mis tulenesid riigikaitse vajadustest. Ala kaitse-eesmärgid ega välispiir ei muutunud.

Harju ja Lääne-Virumaal paikneva Ohepalu looduskaitseala kaitse-eeskirja muutmine oli tingitud eelkõige Kaitseministeeriumi ettepanekust lubada paigaldada alale keskpolügooni ohualade piiritähised.

Ohuala on piirkond, kuhu on laskmiste ajal kõrvaliste isikute juurdepääs tõkestatud ja rangelt keelatud, sest seal viibimine võib olla eluohtlik. Kaitseväe vahetut väljaõpet ohualal ei toimu, kõik sõjalise väljaõppega kaasnevad tegevused (sõitmine, laskmine, sihtmärkide paigaldamine jne) toimuvad kaitseväe keskpolügoonil.

Keskpolügooni ohuala ulatub kaitsealadele: läänepoolne laiendatud ohuala kattub umbes 7600 ha ulatuses Põhja-Kõrvemaa looduskaitsealaga ja idapoolne ohuala umbes 2400 ha ulatuses Ohepalu looduskaitsealaga. Ohutuse tagamiseks tähistatakse ohuala välispiir umbes 51 km ulatuses vastavate märkide ja piiripostidega.

Senine kaitsekord ei võimaldanud seda teha, sest alale rajatiste püstitamist polnud lubatud. Edaspidi tohi seda riigikaitse eesmärgil teha. Ka on kaitseala valitseja loal lubatud seal liikuda sõidukitega väljaspool teid ning sõita riigikaitse vajadustest lähtuvalt ka maastikusõidukitega.

Kaitse-eeskirja muudatus sisaldab ka olemasolevate sihtkaitsevööndite laiendamist ning loodusreservaatide muutmist sihtkaitsevöönditeks. Ohepalu looduskaitseala sihtkaitsevööndite uus pindala on 5105 ha ja piiranguvööndite pindala 829,6 ha. Pindalamuudatused puudutavad ainult riigimaid.

Veel uudiseid samal teemal

Terviserada
28.03.2021|Keskkonnaministeerium

Valitsus uuendas Uue-Võidu maastikukaitseala eeskirja

Valitsus kinnitas täna Uue-Võidu maastikukaitseala uue kaitse-eeskirja. Inimeste liikumist selles Viljandimaa tuntud puhke- ja sportimiskohas uus kord ei piira, küll aga tagab sealsete väärtuste parema kaitse.

2019. a. Kumari preemia üleandmine Tiit Maranile
17.03.2021|Keskkonnaministeerium

Keskkonnaministeerium kutsub üles esitama Eerik Kumari looduskaitsepreemia ja looduskaitse märkide nominente

Keskkonnaministeerium palub 14. aprillini teha ettepanekuid Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemia ja Eesti looduskaitse märkide kandidaatidele.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.