Sa oled siin

Valitsus toetas keskkonnamaja ehitust

30.04.2021

Valitsus otsustas toetada ja rahastada keskkonnamaja ehitust. Eesti kõige keskkonnasõbralikum riigihoone kerkib Tallinna mereäärsesse kvartalisse.
„Keskkonnamaja on Eesti esimene puitarhitektuuriga riigihoone, mis hakkab oma keskkonnasõbralikkusega kandma valdkonna suunanäitaja rolli ja millest teisalt kujuneb rohepöörde kompetentsikeskus,“ ütles keskkonnaminister Tõnis Mölder.

„Keskkonnamajas leiab ruumikitsikuses vaevlev Eesti Loodusmuuseum endale nüüdisaegse ja väärika kodu, et olla atraktiivne kõigile külastajatele lasteaialastest turistideni,“ lausus Mölder. Uude hoonesse on kavandatud nüüdisaegsed fondihoidlad, teadlaste tööruumid, püsinäituste hoone ja ajutiste näituste saal.  „Kokkuvõttes annab see võimaluse tegevust laiendada ja lubab oluliselt suurendada külastajate arvu,“ sõnas minister. 

Keskkonnamajja koonduvad ka Keskkonnaministeeriumi, Keskkonnaameti, Keskkonnaagentuuri, Keskkonnainvesteeringute Keskuse ja Keskkonnaministeeriumi Infotehnoloogiakeskuse Tallinna struktuuriüksused. „Uues kohas Eesti Loodusmuuseumiga tekkiv sünergia aitab kaasa keskkonnahariduse arengule, uute teadmiste sünnile ning keskkonnaeesmärkide saavutamisele,“ toonitas Mölder. 

Keskkonnamaja projekteerimisel on aluseks rahvusvahelise arhitektuurikonkursi võidutöö, mis pakkus ühe suure  hoone asemel välja kolmest hoonest koosneva, linnakvartalina toimiva keskuse. Tallinnasse Meremuuseumi lennuangaaride ja Noblessneri sadamalinnaku vahele, aadressile Vesilennuki 12, kerkib kolmest puithoonest koosnev ansambel: 5-korruseline büroohoone (dokihoone), 4-korruseline büroohoone (linnamaja) ja muuseumi püsinäituste maja.

44,1 miljonit eurot maksva keskkonnamaja ehitust rahastatakse võrdsetes osades CO₂ kvoodi müügi rahast ja  Riigi Kinnisvara ASi eelarvest.

Maja projekteerimine lõpeb  tänavu mais. Praegu käib projekti ekspertiis ja tellijapoolne läbivaatus. Projekti kooskõlastamise järel on olemas ehitusluba ja valmidus kuulutada välja ehitushange.

Ehitust on kavas alustada järgmise aasta märtsis. Keskkonnamaja peaks olema valmis 2024. aasta sügisel.

 

Lugupidamisega,

Liina-Jaanika Seisler
Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna peaspetsialist
6262832/+372 5212061, Liina-Jaanika.Seisler@envir.ee | http://www.envir.ee/
Keskkonnaministeerium | Ministry of the Environment of Estonia | Narva mnt 7a, 15172 Tallinn, Eesti

Veel uudiseid samal teemal

05.05.2021|Keskkonnaministeerium

Keskkonnakäpaks saab kandideerida veel viis päeva

Koroonalainest hoolimata ei ole keskkonnahoidlik mõtteviis kuskile kadunud ja tänavune Keskkonnakäpa konkurss on täies hoos. Kandideerida saab veel 9. maini, kõigi kandidaatide seast valib laureaadid välja žürii ja lisaks saavad kõik valida oma lemmiku 17.-30. maini kestval rahvahääletusel.

22.04.2021|Keskkonnaministeerium

Keskkonnahariduskeskused saavad riigilt kriisitoetust


Valitsus otsustas piirangute tõttu kannatanud loodus- ja keskkonnahariduskeskustele jagada 175 000 eurot, sest seoses koroonaviiruse levikuga on keskused olnud suletud ja neil on jäänud tulu saamata.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.