Sa oled siin

Valitsus toetas Harju maakonna maavarade teemaplaneeringu algatamise kavatsust

09.04.2020

Valitsus toetas täna plaani algatada Harju maakonna maavarade teemaplaneering. Keskkonnaministeerium esitab sellekohase algatuse Rahandusministeeriumile 1. juuliks.

Keskkonnaminister Rene Koka sõnul on seni maakonna- ja üldplaneeringutes kajastunud vaid olemasolevad registrisse kantud maardlad, kuid uued võimalikud kaevandamisalad ja perspektiivalad mitte.

„Maakonna maavarade teemaplaneeringu eesmärk on määratleda perspektiivsete ehitusmaavarade ja turba karjääride ning uuringualade paiknemine, samuti ka olemasolevate karjääride laiendamine. Alad määratakse lähtuvalt riigi huvist ja koostöös kohalike omavalitsuste ning kogukondadega,“ märkis keskkonnaminister. „Arvestada tuleb nii majanduslikke, kultuurilisi, sotsiaalseid kui looduskeskkonnale avalduvaid mõjusid. Plaane pikalt ette teades saavad inimesed nendega arvestada,“ lisas ta selgituseks.

Eesti Geoloogiateenistus on 2018. aastast hakanud kaardistama maakondade kaupa ehitusmaavarade levikut, analüüsima maavarade andmestikku ja hindama maavarade kasutamise ning kaevandamise võimalikkust. 2018. aastal valmis Harju maakonna kaardistus, mis on Harju maakonna maavarade teemaplaneeringu aluseks.

Veel uudiseid samal teemal

20.05.2020|Keskkonnaministeerium

Algavad arutelud Harjumaa maavarade teemaplaneeringu algatamiseks

Täna, 20. mail tutvustab Keskkonnaministeerium Harjumaa Omavalitsuste Liidu volikogul Harju maakonna maavarade teemaplaneeringu algatamise protsessi. Juuni kolmandal nädalal korraldab Keskkonnaministeerium ühise arutelu kohalike omavalitsuste ja erialaliitudega.

26.03.2020|Keskkonnaministeerium

Valitsus muutis põlevkivi kaevandusõiguse tasusüsteemi paindlikumaks

Valitsus kiitis täna heaks määruse, millega muudetakse energeetilise maavara turuhinnast sõltuvat kaevandamisõiguse tasumäärade arvutamise süsteemi sidusamaks ja kiiremini reageerivaks. Peamine erinevus senisega on kaevandamisõiguse tasu arvestamise aluseks võetava perioodi muutmine varasemaks.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.