Sa oled siin

Valitsus tegi muudatusi RMK nõukogus

29.04.2021

Valitsus otsustas vahetada Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) nõukogus välja kolm liiget. Nõukogust lahkuvad Kalle Põld, Kaspar Kokk ja Rain Epler, nende asemel alustavad nõukogus tööd Randel Länts, Ülo Needo ja Merike Saks.

Metsaseaduse kohaselt kuulub RMK üheksaliikmelisse nõukogusse kaks Riigikogu otsusega nimetatud liiget, kaks Keskkonnaministeeriumi esindajat, üks Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi esindaja, üks Rahandusministeeriumi esindaja ning kolm asjatundjat keskkonnaministri ettepanekul.

Keskkonnaminister Tõnis Mölder selgitas, et tegi seoses valitsuse vahetusega ettepaneku kutsuda nõukogust tagasi Keskkonnaministeeriumi esindanud Kalle Põld ja sinna eksperdina nimetatud Kaspar Kokk. Epler oli nõukogus Rahandusministeeriumi esindajana ning tema väljavahetamise ettepanek tuli rahandusministrilt.

Pärast muudatust on RMK nõukogu koosseis järgmine: Yoko Alender ja Mihhail Korb  (Riigikogu), Margit Martinson ja Hardi Tullus (Keskkonnaministeerium), Ando Leppiman (Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium), Merike Saks (Rahandusministeerium), Mihkel Undrest, Ülo Needo ja Randel Länts (keskkonnaministri ettepanekul nimetatud asjatundjad).

„Koalitsioonileppes on kirjas: „Vähendame raiesurvet riigimetsale ja jälgime, et RMK tegevuses on ökoloogilised, majanduslikud, kultuurilised ja sotsiaalsed eesmärgid suuremas tasakaalus“,“ meenutas Mölder. „Ministrina on minu ootus uuele RMK nõukogule just selle tasakaalu poole püüdlemine. Eesti on väikeriik, meie kõigi ühine kodu. Igasugune üksteise tasa- ja väljalülitamine ainult lõhub sisemist harmooniat. Seetõttu olen püüdnud RMK nõukogu komplekteerides lähtuda inimeste eripalgelisusest, erinevast ekspertiisist, kontaktivõrgustikust ja ühiskonnatajust.“

Metsaseaduse kohaselt nimetatakse Riigimetsa Majandamise Keskuse nõukogu liikmed kolmeks aastaks.

Veel uudiseid samal teemal

07.05.2021|Keskkonnaministeerium

Eeskirjamuudatus: võitlus kooreüraskiga tõhusamaks, mändide istutamine lihtsamaks ja pärn suuremasse ausse

Metsa majandamise eeskirja muudatused lubavad alates sellest kevadest tõhusamalt võidelda kuuse-kooreüraskitega. Metsa uuendamisel läheb nüüd arvesse ka harilik pärn ning mändi on lubatud istutada senisest hõredamalt. 

29.04.2021|Keskkonnaministeerium

Mölder: dividendikärbe loob eelduse RMK kursimuutuseks

Valitsuse poolt heaks kiidetud eelarvestrateegia kohaselt hakkab järgmisest aastast kiiremas tempos vähenema riigi ootus Riigimetsa Majandamise Keskusest (RMK) võetavate dividendide osas. Võrreldes käesoleva aastaga väheneb 2023. aastaks RMK dividendidest saadava tulu ootus enam kui kaks korda.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.