Sa oled siin

Valitsus kiitis heaks Keisripalu looduskaitseala kaitse-eeskirja

03.10.2013

Tänasel istungil kiitis valitsus heaks Keisripalu looduskaitseala uue kaitse-eeskirja.

„Keisripalu looduskaitseala loomine aitab kaitsta ja säilitada elujõulisena Eestile omaseid looduslikke metsi ja seal elavaid liike. See on oluline nii siseriiklikult kaitstavate alade kui ka Natura 2000 võrgustiku sidususe seisukohalt, aidates kaasa liikide levimisele ka teiste kaitse all olevate metsade ja parkide vahel,“ ütles keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus.

Valga maakonnas Helme vallas asuv Keisripalu looduskaitseala pindala on 32,67 hektarit ning asub valdavalt riigimaal. Kaitseala eesmärk on hoida vanu loodusmetsi ja rohunditerikkaid kuusikuid.

Keisripalu looduskaitsealal esinevad metsakooslused on nii riiklikult kui ka rahvusvaheliselt ohustatud ja haruldased kooslused, mille kaitse tagamise osas on Euroopa Liidul ja selle liikmesriikidel eriline vastutus.

Nende kaitsmine on vajalik, kuna selliseid metsi ei ole intensiivse metsamajandamise tõttu Euroopa põhja piirkonnas väga palju säilinud ning seetõttu on väljasuremisohus ka kõik liigid, kes vajavad sellist tüüpi metsi oma elupaigana.

Lisainfo:
Berit-Helena Lamp
Keskkonnaministeeriumi pressiesindaja
626 2910, 53036253
berit-helena.lamp@envir.ee 

(3.10.2013)

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.