Sa oled siin

Valitsus andis heakskiidu keskkonnaasutuste liitmisele

27.09.2018
„Keskkonnaameti ja Keskkonnainspektsiooni liitmise eesmärk on luua tugev asutus, mis oleks keskkonnaküsimustes asjatundlik partner nii Eesti inimestele, ettevõtetele kui ka teistele riigiasutustele,“ kommenteeris keskkonnaminister Siim Kiisler ühendasutuse moodustamist.

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks ja otsustas saata Riigikogusse Vabariigi Valitsuse ning veel 38 seaduse muutmise eelnõu, mis on vajalik Keskkonnaameti ja Keskkonnainspektsiooni liitmiseks.

„Keskkonnaameti ja Keskkonnainspektsiooni liitmise eesmärk on luua tugev asutus, mis oleks keskkonnaküsimustes asjatundlik partner nii Eesti inimestele, ettevõtetele kui ka teistele riigiasutustele,“ ütles keskkonnaminister Siim Kiisler.

Ühendasutuse loomisel lähtutakse põhimõtetest, et tulevane asutus peab olema esindatud kõikides maakondades ning tagatud peab olema ööpäevaringne valveteenistus. Kindlasti peab pärast asutuste ühendamist olema tagatud ka järelevalve sõltumatuse printsiip, mis tagatakse loodava asutuse struktuuri kaudu.

Asutuste ühendamisel viiakse mõlema asutuse praegused ülesanded üle uude asutusse ning kahe asutuse eelarved, s.h palgafondid, liidetakse ühendasutuse eelarveks.

„Oleme viimaste töiste nädalate jooksul saanud paika loodava asutuse sisuvaldkondade struktuuri. Sisuvaldkonna töökohad tuuakse uude asutusse täies mahus üle, koondamisi ei tule. Tugifunktsioonid oleme kavandanud paigutada kokku viide osakonda. Põhjalikum tööülesannete analüüs võtab aga veidi aega ning loodame tugiosakondade suuruse paika saada oktoobris,“ selgitas Keskkonnaministeeriumi kantsler Meelis Münt.

Keskkonnaameti ja Keskkonnainspektsiooni tegevuses on kattuvaid või sarnaseid ülesandeid. Keskkonnaameti ülesanne on viia ellu riigi keskkonnakasutuse, looduskaitse ja kiirgusohutuse poliitikat. Muu hulgas väljastab amet keskkonnalube. Nende lubade alusel kontrollib Keskkonnainspektsioon looduskeskkonna kaitseks kehtestatud seaduste ja normide järgimist. Asutuste liitmine loob võimalused põimunud ülesandeid paremini täita. Samas teeb see lihtsamaks keskkonnaasju ajava tavakodaniku suhtlemise riigiga.

Mõlemas asutuses on viimastel aastatel tõhususe nimel muudetud töökorraldust ja struktuuri, kuid eraldiseisvate asutustena tulevad piirid ette. Suuremas asutuses tekivad uued võimalused tõhustada ressursside kasutust ja tagada parem valmisolek ühiskonna ootustele vastamiseks.

Lähiajal kuulutab Riigikantselei välja ka konkursi uue asutuse peadirektori leidmiseks. Eesmärk on, et ühendasutus alustab tööd  tuleva aasta 1. jaanuarist.

Veel uudiseid samal teemal

08.08.2019|Keskkonnaministeerium

KOTKAS lendab nullbürokraatia poole

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks eelnõu, millega käivitub keskkonnaotsuste infosüsteemi KOTKASe teine etapp. Sellega korrastatakse keskkonnalubade süsteemi, muutes selle lihtsamaks ja kasutajasõbralikumaks.

07.08.2019|Keskkonnaministeerium

Algas Eesti keskkonnasõbralikema hoone projekteerimine

Alanud on Eesti kõige keskkonnasõbralikuma riigihoone – keskkonnamaja – projekteerimine. Selle töö teeb maja arhitektuurikonkursi võitnud arhitektuuribüroo Kavakava.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.