Sa oled siin

Vaata otse: algab ringmajanduse konverents "Tark tormab!"

05.11.2019

Täna algab kaks päeva kestev ringmajanduse konverents „Tark tormab“. Mitmete valdkonna juhtivekspertide ja ligi 400 osalejaga konverentsi saab otse vaadata Delfist. Ülekande algus kell 10.10.

Keskkonnaministeeriumi ja Keskkonnaagentuuri koostöös korraldatav konverents toimub juba teist aastat. Suurearvuline osalus ning kohtade kiire täitumine tõestavad, et ringmajandusetähtsust ei ole võimalik alahinnata.

Konverentsi avab keskkonnaminister Rene Kokk, kelle sõnul on osav kiirendus teinekord ainuvalik. „Ringmajandusele üleminek on omamoodi rallisõit. Mõned  vaagivad ja valmistavad pikalt ette, samal ajal kui teised toovad targalt kiirendades tiitleid koju. Õppige just nende teiste pealt, ennekõike seda, et mõttetöö ja käiguvahetus saavad samaaegselt toimida. Kiiremaid saadab edu ka mujal kui rallimaailmas.“

Keskkonnaagentuuri direktori Taimar Ala sõnul ei ole ringmajandus ammu enam ainult moevool ega väikese erakliku seltskonna siseasi. „Tänaseks on see arusaadavalt üks võimalik ja käeulatusse jääv tööriist, loomaks ning säilitamaks head elukeskkonda ja -kvaliteeti. See on megatrend, mis lühikese ajaga jõudnud pea kõikjale.“

Esimesel päeval on võimalik Noblessneri valukojas kuulata nii Eesti kui välisriikide ekspertide ettekandeid, kogemuslugusid ja arutelusid ning teisel päeval osaleda ringmajanduse-teemalistes töötubades.

Konverentsil räägitakse ja arutatakse toodete olelusringi disainimise, nutikate disainilahenduste, teadus- ja arendustegevuste, ökoinnovatsiooni, tehnoloogia arengu ja jagamismajanduse teemadel.

Sellest, millised on Eesti eesmärgid ja tegevused ringmajanduse arendamisel ja kus maal oleme võrreldes teiste edumeelsete riikidega räägib Keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse osakonna juhataja Sigrid Soomlais. 

Juttu tuleb ka digitaliseerimisest, digiplatvormidest, rohetehnoloogiatest ning paljust muustki. Nii näiteks esitleb SITRA Soome ringmajanduse teekaarti, mis on aluseks ka Soome valitsuse keskkonnaalastele eesmärkidele ja tegevustele. Keskkonnaajakirjanik Mart Valner juhib paneelarutelusid, mis keskenduvad ringmajanduse parimatele praktikatele ning rohe- ja digitehnoloogia võimalustele. Töötubades on võimalik arutleda näiteks kohalike omavalitsuste ja kogukondade lahenduste üle või  Toidupanga eestvedamisel mõelda toidujäätmete vähendamise üle.

Päeva juhib Marii Karell.

Lisainformatsiooni leiab ringmajanduse konverentsi kodulehelt   ning  ringmajanduse kohta saab lähemalt lugeda Keskkonnaministeeriumi kodulehelt.

Veel uudiseid samal teemal

25.06.2020|Keskkonnaministeerium

Kutse seminarile "Ärivõimalused Keenias: keskkonnakaitse ja rohetehnoloogia"

Ettevõtjad ja huvigrupid on oodatud osalema Keskkonnaministeeriumi seminarile "Ärivõimalused Keenias: keskkonnakaitse ja rohetehnoloogia". Tegemist on järjega 9. juunil välisministeeriumi korraldatud Ida-Aafrika äritegevuse seminarile. Seminari fookuses on ülevaade koostöövõimalustest Keenias rohekasvu ja rohetehnoloogia edendamiseks.

29.05.2020|Keskkonnaministeerium

Euroopa keskkonnasõbraliku ettevõtte konkursil võistleb kümme Eesti ettevõtet

Eesti esitas üleeuroopalisele keskkonnakonkursile kümme ettevõtet, kes võistlevad viies erinevas kategoorias. 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.