Sa oled siin

Uus nitraaditundliku ala tegevuskava ootab arvamusi

11.05.2016

Maikuu jooksul saab igaüks arvamust avaldada Pandivere ja Adavere-Põltsamaa nitraaditundliku ala uue tegevuskava kohta, milles sisalduvad tegevused põllumajandusreostuse mõju vähendamiseks pinna- ja põhjaveele aastateks 2016-2020.

2003. aastal kehtestas valitsus Pandivere ja Adavere-Põltsamaa nitraaditundliku ala kaitse-eeskirjaga kolme Eesti maakonna - Lääne-Viru, Järva ja Jõgeva piires nitraaditundliku ala, selle välispiiri ja piirangud põllumajandustootmisele. Piirangute põhjuseks on Pandivere kõrgustiku ja Kesk-Eesti tasandiku looduslik eripära - õhuke pinnakate, karstilehtrite ja allikate rohkus, mille tõttu on see ala erakordselt tundlik põllumajandusest lähtuvale pinna- ja põhjaveereostusele.

Pandivere ja Adavere-Põltsamaa nitraaditundliku ala tegevuskava aastani 2020 on järjekorras kolmas, mille koostamisel tugineti eelmise perioodi, aastate 2009–2011 tegevuskava elluviimise kogemusele ja uurimistööde ning seirete tulemustele. Vajadusel korrigeeritakse nitraaditundliku ala tegevuskava nelja aasta tagant vastavalt pinna- ja põhjavee seireandmetele.

Tegevuskava kiidab heaks Vabariigi Valitsus, kuid enne seda on see avalikul väljapanekul, mille ajal on kõigil võimalik esitada tegevuskava eelnõu kohta ettepanekuid ja vastuväiteid. Esitatud ettepanekutele ja vastuväidetele vastab tegevuskava koostamise korraldaja Keskkonnaministeerium kirjalikult kahe kuu jooksul, arvates alates ettepanekute esitamise tähtaja möödumisest.

Ettepanekuid saab esitada kuni 27. maini 2016. aastal. Tegevuskava koostamist korraldab Keskkonnaministeerium.

Tegevuskava ja tegevuskava seletuskiri on leitavad Keskkonnaministeeriumi veebilehel:
http://www.envir.ee/et/nitraaditundlik-ala#NTA

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.