Sa oled siin

Uus Euroopa Bauhaus: ilus, kaasav ja kestlik elukeskkond Eestis

08.06.2021

Virtuaalne seminar | 15.06.2021 | 10:00-12:30

Kutsume teid 15. juunil osalema Uue Euroopa Bauhausi teemalisel virtuaalüritusel, kus tutvustatakse algatuse sisu ja eesmärke. Lisaks vahetatakse kogemusi ja arutletakse töötubades selle üle, kuidas Uue Euroopa Bauhausi algatus ärgitaks meid kõiki oma elukeskkonda veel ilusamaks, kaasavamaks ja kestlikumaks muutma.

2020. aasta sügisel Euroopa Komisjoni poolt esitletud Uue Euroopa Bauhausi eesmärk on luua avalik ruum, mis on kaasav ja ilus, kuid toetab samaaegselt ka keskkonda ja kaasaegseid tehnoloogilisi ideid.

Algatuse esimene samm on koosloome, et leida parimad ideed ja praktikad, mida täna juba Euroopas kasutatakse. Kutsume teid arutama Eesti võimalusi.

Teadmisi ja kogemusi jagavad eksperdid Eesti riigiasutustest, Euroopa Komisjonist ja teistest huvigruppidest. Üritust modereerib Neeme Raud.

10:00 Tervitus
10:15 Ülevaade Uue Euroopa Bauhausi algatusest - Ruth Reichstein, I.D.E.A. Advisory Board to the President (inglise keeles)
10:35 Linnaplaneerimine, kogukonnad ja praktika Narvas - Katri Raik, Narva linnapea
10:50 Esimese osa kokkuvõte

Paus 5 minutit

11:05 Arutelud temaatilistes töötubades:
• Kaasav ruumiloome (kuidas toimib koosloome linnaruumi planeerimises, kuidas mobiilsus sellises linnaruumis välja näeks); Teemajuht: Madle Lippus
• Ilus elukeskkond (kuidas luua ilusamat ruumi ja mida ilus tähendab);
Teemajuhid: Veronika Valk-Siska ja Maria-Kristiina Soomre
• Jätkusuutlik elukeskkond (kuidas ehitada hooned, mis aitavad saavutada keskkonna- ja kliimaeesmärke; kuidas renoveerimisel väärtustada pärandit);
Teemajuhid: Raiko Puustusmaa ja Siim Raie
• Kahanev elanikkond ja piirkondade taaselustamine (kahanev elanikkond ja piirkondade taaselustamine, kus tühjenevate eluasemete kinnisvarahinnad ei toeta nende rekonstrueerimist);
Teemajuhid: Andres Levald ja Jiri Tintera
• Tööstuspärand ruumiloomes (kuidas tuua elu endisesse tööstuspiirkonda ja muuta see atraktiivseks linna osaks);
Teemajuhid: Ivan Sergejev ja Liis Serk
12:05 Arutelude kokkuvõtted teemaplokkide juhtide poolt
12:20 Edasiste tegevuste ja plaanide tutvustamine

Registreerumiseks täitke vorm aadressil https://forms.gle/eDaJYyKmRoL8e6g56

Küsimuste korral kirjutage ivo.krustok@envir.ee

Veel uudiseid samal teemal

16.06.2021|Keskkonnaministeerium

Valminud uuring analüüsis Euroopa kliimaambitsioonikuse suurendamise sotsiaalmajanduslikku mõju

Valmis riigikantselei, keskkonnaministeeriumi ja majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellitud uuring, mille eesmärk oli analüüsida Euroopa Liidu 2030. aasta kliimaeesmärgi võimaliku ambitsioonikuse suurendamise sotsiaalmajanduslikku mõju.

16.06.2021|Keskkonnaministeerium

Keskkonnateadlased ja roheettevõtjad: loodus pole tuluallikas, vaid meie põhikapital

Hoolimata aktiivsest ülemaailmsest kliimadebatist esineb tarbijate ja ettevõtete seas iganenud arusaam loodusressursidest kui tuluallikast, samas on tegemist kõigi jaoks asendamatu põhikapitaliga, leidsid teadlased ja eksperidid keskkonnavaldkonna arengukava ehk KEVADe koostamise avasündmusel.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.