Sa oled siin

Trammiteede uuendamise esimene etapp jõudis lõpule

03.11.2014

Täna tähistati 3. ja 4. trammiliini uuendamise esimese etapi lõppu, esimene uus tramm hakkab sõitma detsembris.

„Investeerime Eesti valitsusega Tallinna inimeste kasutuses oleva trammiliikluse kaasaegseks muutmisesse üle 70 miljoni euro. Linna poolt ootame kogu südalinna liiklusskeemide mõistlikku ja loogilist lahendamist, ses vallas on pealinnas arenemist veel kõvasti," rääkis keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus. "Korraliku kvaliteediga, puhas, vaikne ja mugav trammiliiklus mõjub linnakeskkonnale igal juhul hästi."

Uusi tramme tuleb kokku 20. Esimene uus tramm alustab testsõite Tallinnas juba selle aasta detsembris. Kogu projekt peab valmis saama järgmise aasta augustiks.

Projekti esimese etapi jooksul tehti korda Pärnu maanteel Vabaduse väljaku ja Tondi vahele jääv trammitee, lisaks käivad värskendustööd ka Vana-Lõuna trammidepoos. Tööde käigus tehti korda trassile jäävad sõidu- ja kõnniteed ning haljastus. Trammipeatused said uued ooteplatvormid koos paviljonidega.

Teise etapi käigus tehakse korda trammitee Lasnamäe-poolne osa Majaka tänaval ja Peterburi teel. Kusjuures trammide tagasipöördering tuuakse Susi hotelli juurest märksa ettepoole, Peterburi tee algusesse. See annab võimaluse pikendada trammiliin lennujaamani.

Tallinna trammiliinide 3 ja 4 uuendamise projekti kogumaksumus on 91 miljonit eurot. Eesti ja Hispaania vahel sõlmitud lepinguga saastekvootide eest ostetavad trammid moodustavad sellest 53,4 miljonit eurot. Keskkonnaministeerium toetab Tallinna trammiliikluse kaasajastamist Euroopa Ühtekuuluvusfondi vahenditest läbi sihtasutuse Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) 18,9 miljoni euroga.


(3.11.2014)

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.