Sa oled siin

Teadlased koolitavad noori kliimaalaselt

28.02.2020

Reedest pühapäevani, 28. veebruarist 1. märtsini korraldab Keskkonnaministeerium Järvamaal Laupa külas Metsajõe puhkemajas noorte kliimakoolituse.

Kliimakoolitusel osalevad Noorte Keskkonnanõukogusse kaasatud organisatsioonide liikmed üle Eesti. Koolitusel osalenud noored lähevad omakorda kliimateemadel rääkima koolidesse, et õpilaste teadlikkust suurendada. Koolituse lõpus esitlevadki osalejad oma tundide ülesehitust, millega klassi ette minna.

Keskkonnaministeeriumi keskkonnateadlikkuse nõuniku Liisa Puusepa sõnul pakkusid kliimakoolituse mõtte välja Noorte Keskkonnanõukogu liikmed. „Noorte Keskkonnanõukogu liikmed soovisid ise saada selgemat pilti kliimamuutuste põhjustest ja mõjust ning lahendustest. Noored ei tule aga koolitusele vaid enda silmaringi laiendama, nende soov on minna omakorda koolidesse teadmisi edasi andma,“ lausus Puusepp.

Noori koolitavad Keskkonnaministeeriumi spetsialistid, teadlased Tallinna ja Tartu ülikoolist ning ka Päästeameti esindajad. Käsitlemisele tulevad kliimamuutused läbi ajaloo, milleks peab riik ja üksikisik valmis olema, millised kliimamuutustest tingitud olukorrad võivad meile ohtlikuks saada ning kuidas kliimamuutused mõjutavad tervist ja liigirikkust.

Koolitus algab reedel kell 14 ja lõpeb pühapäeval kell 14.

Noorte Keskkonnanõukogu loodi noorte kaasamiseks Keskkonnaministeeriumi ja Eesti noorteorganisatsioonide koostöös 5. juunil 2019. Noorte Keskkonnanõukogu aitab Keskkonnaministeeriumil noorte häält senisest paremini kuulda võtta.

Veel uudiseid samal teemal

05.06.2020|Keskkonnaministeerium

Peaminister keskkonnapäeval: „Väljume kriisist rohelisemana!“

Tänase ülemaailmse keskkonnapäeva puhul märgib peaminister Jüri Ratas oma videopöördumises, et keskkonna ja jätkusuutliku arengu teemad on Eestimaa inimeste jaoks üha olulisemad ning seetõttu peame praegusest kriisist tulema välja digitaalsema ja rohelisemana.

04.06.2020|Keskkonnaministeerium

Valitsus kinnitas Eesti seisukohad Euroopa rohelise kokkuleppe kohta

Valitsuse kabinetinõupidamisel arutati täna Eesti seisukohti Euroopa rohelise kokkuleppe ja selle alla kuuluva Euroopa kliimaseaduse kohta ning kinnitati need istungi otsusena.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.