Sa oled siin

Täna selgub Eestimaa kõige keskkonnasõbralikum kohalik omavalitsus

11.11.2020

Täna toimub kümnes Säästva Arengu Foorum, mis tänavu keskendub linnadele ja kliimamuutusele. Ühtlasi kuulutatakse esmakordselt Eestis välja kõige keskkonnasõbralikum kohalik omavalitsus.

Euroopa Liidu kliimapoliitikast ja Eesti väljakutsetest kohalikul tasandil räägivad Euroopa Komisjoni keskkonna, merenduse ja kalanduse voliniku Virginijus Sinkevičiuse kabinetiülem Marius Vaščega ja Eesti kliimasuursaadik Kaja Tael.

„Sellel aastal toob foorum teieni häid näited erinevate linnade keskkonnalahendustest muutuvate kliimamõjude ennetamisel ja nendega kohanemisel,“ mainis Säästva Arengu Foorumi moderaator Kaja Peterson Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskusest. Parimaid praktikaid ja kogemusi tutvustavad Lahti - Euroopa Roheline Pealinn 2021, Stockholmi linnavalitsuse ja Tallinna Linnavalitsuse esindajad.

Eraldi toimub erakondade mõttevahetus teemal, mida saavad kohalikud omavalitsused teha kliimamuutuse leevandamiseks ja sellega kohanemiseks ja mida plaanitakse rakendada erakondade valimisprogrammides.

Keskkonnasõbraliku kohaliku omavalitsuse konkurss toimub esimest korda ning selle korraldab Keskkonnaministeerium koos Keskkonnainvesteeringute Keskusega. „Sellega tõstame esile ja tunnustame neid kohalikke omavalitsusi, kes on oma tegevusega panustanud negatiivse keskkonnamõju vähendamisse, väärtustanud looduslähedast elukeskkonda ning suurendanud elanike keskkonnateadlikkust,“ selgitab Keskkonnaministeeriumi kantsler Meelis Münt.

„Kohalikud omavalitsused saavad parema elukeskkonna kujundamiseks palju ära teha. Iga väike keskkonnategu on ettevalmistus järjest suuremateks, mis aitavad kohalike inimeste heaolu samm-sammult suurendada,“ lisab Münt.

Tänavusel konkursil osales 12 keskkonnasõbralikku kohalikku omavalitsust. Osalejate pingeritta seadmisel hindas žürii seda, kuidas on omavalitsuses edendatud ringmajandust, mida tehakse kliimamuutuste leevendamiseks ja nendega kohanemiseks, kuidas säilitatakse elurikkust, milliseid lahendusi kasutatakse sademevee kogumiseks ja veekogude tervendamiseks ning mida võetakse ette selleks, et kohalikud elanikud oleksid keskkonnateadlikumad.

Aasta keskkonnasõbralik kohalik omavalitsus saab auhinnaks kuni 50 000 eurot Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel, et enda tegevust veelgi keskkonnahoidlikumaks muuta. Täiendavalt saab omavalitsus ka märgise „Aasta keskkonnasõbralik kohalik omavalitsus 2019“.

Säästva Arengu Foorum toimub tänavu juba kümnendat korda. Aastate jooksul on Foorum võtnud fookusesse erinevad keskkonnateemad nagu näiteks säästva arengu eesmärgid, toidu ja kliimamuutuse, meremajanduse, rohemajanduse jne.

Täpsem informatsioon ja päevakava: www.sei.org/events/saastva-arengu-foorum-2020-linnad-ja-asumid-muutuvas-kliimas/

Konkursil osalenud kohalike omavalitsuste kokkuvõtted: https://keskkonnatunnustused.ee/et/aasta-keskkonnasobralik-kohalik-omavalitsus/kandidaadid

Üritust saab jälgida otseülekandena Riigikogust: www.riigikogu.ee/live/5/et

Veel uudiseid samal teemal

11.11.2020|Keskkonnaministeerium

Keskkonnasõbraliku kohaliku omavalitsuse tiitli pälvis Saaremaa vald

Eesti mullune keskkonnasõbralikem omavalitsus on Saaremaa vald. Keskkonnaministeeriumi ja Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) korraldatud konkursi nominentide hulka pääsesid ka Rakvere linn ja Tartu linn.

Konkursi keskkonnasõbralik ettevõtte 2019 nominendid
22.10.2020|Keskkonnaministeerium

Eelmise aasta keskkonnasõbralikuim ettevõte on Estonian Cell AS

Keskkonnaministeeriumi kantsler Meelis Münt ja Keskkonnainvesteeringute Keskuse juhataja Andrus Treier kuulutasid täna välja möödunud aasta keskkonnasõbralikuma ettevõtte, kelleks osutus Estonian Cell AS.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.