Sa oled siin

Täna algavad läbirääkimised Läänemere kalapüügiõiguste üle

13.10.2014

Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus esindab Eestit täna Luksemburgis algaval Euroopa Liidu kalandusnõukogu istungil, kus üheks olulisemaks teemaks on 2015. aasta Läänemere kalapüügivõimalused.
 
„Eestil on ees põhjalikud läbirääkimised, sest me ei saa me nõustuda mitmete Euroopa Komisjoni ettepanekutega. Mitme kalaliigi arvukus on nii suur, et väga järsud püügivõimaluste kärped ei ole põhjendatud ega vajalikud," selgitas keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus. Näiteks ei saa Eesti leppida kilu püügiõiguse väga järsu vähendamisega - Euroopa Komisjon soovib seda püügiõigust kärpida 17 protsendi võrra. Eesti positsiooni toetav teadlaste ettepanek soovitab kilu kvooti kärpida 10%.
 
Euroopa Komisjon on teinud ka ettepaneku vähendada Soome lahe lõhe püügikvooti 23 protsendi võrra, kuid Eesti seisukoht on, et lõhe arvukus lubab lõhe püügikvoodi 2015. aastal kärpimata jätta. Eesti lõhepopulatsioonide olukord on võrreldes teiste Soome lahe äärsete riikidega väga hea ning jätkuvalt paranemas. Käesoleval aastal võib Soome lahest püüda 3589 lõhekala.

Möödunud aasta läbirääkimistel saavutas Eesti väga hea tulemuse. Käesoleval aastal võib Läänemerest kilu püüda 27 489 tonni ja räime Läänemere avaosast 12 644 tonni. Liivi lahest võib räime püüda 14 186 tonni.
 
(13.10.2014)

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.