Sa oled siin

Täna alanud kalandusnõukogul selguvad Läänemere järgmise aasta kalakvoodid

14.10.2019
Fotol Keskkonnaminister Rene Kokk ja Eesti esindaja Euroopa Liidu Coreper I komitees Marten Kokk

Täna algas Luksemburgis Euroopa Liidu ministrite kalanduse ja põllumajandusnõukogu, mis päädib 2020. aasta Läänemere kalakvootide kinnitamisega.

„Kahtlemata on see aasta olulisim kalandusläbirääkimine, sest selle tulemusena selgub, kui palju saame tuleval aastal püüda meile majanduslikult kõige tähtsamaid kalu. Ministrid löövad lukku kvoodid kilu, räime, tursa ja lõhe püügiks,“ selgitas keskkonnaminister Rene Kokk.

Minister lisas, et kuigi suures osas on Euroopa Komisjoni pakutud ettepanekud asjakohased, on siiski kohti, kus proovime just Eestile rohkem kasulikke lahendusi välja rääkida.

Üks neist on kilukvoot, mille puhul soovib Eesti väiksemat kvoodi vähendamist kui Euroopa Komisjon välja on pakkunud. Teisisõnu – kui komisjoni ettepanek on vähendada kilupüüki 25%, siis Eesti ettepanek on 22%. „Varu on bioloogiliselt heas seisus ning liiga suur vähendamine tooks kaasa tarbetu kvoodikõikumise. Meie hinnangul on kvoodi 22%-line vähendamine aga juba piisav, et populatsiooni hea seisund püsiks,“ selgitas keskkonnaminister.

Euroopa Komisjon tegi augusti lõpus ettepaneku suurendada Liivi lahe räimekvooti 11 % ja jätta samaks Soome lahe lõhekvoot. Ülejäänu nende ettepanekust on kõik vähendamine - Läänemere lääneosa räime kvoot väheneks -71 %, Läänemere keskosa räime kvoot -10 %, Botnia räime kvoot -27 %, Atlandi merilesta kvoot -32 %, avaosa lõhe kvoot -5 %, kilu kvoot -25 % ja Läänemere lääneosa tursa kvoot -68 %.

Millisteks kvoodid lõpuks jäävad, selgub homme hommikul.
Kaks päeva kestval kalandus- ja põllumajandusnõukogul arutatakse lisaks ka muid teemasid. Üheks nendest on Euroopa Liidu metsastrateegia aastani 2030 ning teiseks maailma metsade kaitse.
 

 

Veel uudiseid samal teemal

17.12.2020|Keskkonnaministeerium

Kalapüügieeskirja muudatustega seatakse uued päevalimiidid harrastuspüügile

Tänasel valitsuse istungil kinnitati kalapüügieeskirja muudatused, mis seab uued päevalimiidid mitme populaarse kalaliigi püüdmiseks.

07.12.2020|Keskkonnaministeerium

Vabatahtlikud kalakaitsjad tegid 5664 tunniga rekordhooaja

Tänavusel lõheliste kudekaitse hooajal panustasid EKS Kalakaitsegrupi vabatahtlikud kalavalvesse rekordilised 5664 tundi. Röövpüüdjaid aitasid nad tabada 17 korral.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.