Sa oled siin

Suurel keskkonnagalal kuulutati välja 2018. aasta kõige keskkonnasõbralikum tegu ja ettevõte

31.01.2019
Suurel keskkonnagalal kuulutati välja 2018. aasta kõige keskkonnasõbralikum tegu ja ettevõte.
Keskkonnatunnustused konkursi 2018. aasta võitjad. Fotod: Raul Mee

Keskkonnaminister Siim Kiisler kuulutas täna, 30. jaanuaril toimunud galal välja möödunud aasta parimad keskkonda panustajad: 2018. aasta keskkonnateoks nimetati Laeva jõe taaselustamise ning tõugja ja tuura asustamise projekt; 2018. aasta kõige keskkonnasõbralikumaks ettevõtteks sai FreshGO OÜ keskkonnahoidliku e-kaubanduse eestvedamise eest.

„Aasta keskkonnateo ja ettevõtte konkursile on ka eelnevatel aastatel esitatud palju tublisid kandidaate, aga seekord oli neid kohe eriti palju. See annab selgesti märku sellest, et meid ümbritseva keskkonna hoidmine ja väärtustamine muutub meie kõigi igapäevaelus järjest olulisemaks,“ rõõmustas keskkonnaminister Siim Kiisler inimeste keskkonnateadlikkuse üle.

„Eriti suurt rõõmu teeb see, et kandidaate ei olnud mitte üksnes palju, vaid need olid ka üsna võrdväärselt tugevad. Seetõttu ei olnud neist võitjate välja selgitamine kergete killast ülesanne, ent väljavalitud võivad väga uhked olla, et nad on tõesti parimatest parimad,“ tunnustas keskkonnaminister Siim Kiisler aasta keskkonnateo ja keskkonnasõbraliku ettevõtte laureaate.

Aasta keskkonnateo võitja sai preemiaks 5000 eurot, aasta keskkonnasõbraliku ettevõtte üldvõitja saab Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel 35 000 euro ulatuses toetada oma ettevõtte edasist keskkonnasõbralikkust.

Lisaks üldvõitjatele kuulutati välja rahva lemmikud, tunnustuse saajad ja keskkonnasõbraliku ettevõtte alamkategooriate võitjad.

Keskkonnatunnustuste konkursil on traditsiooniliselt olnud kandidaadid, kes on silma paistnud oma keskkonnasõbraliku käitumise ja loodushoidvate projektidega. Aasta keskkonnateo kandidaate oli sel aastal 22. Rahvahääletusega valiti neist 10 parimat, kes esitati võitja välja selgitamiseks hindamiskomisjonile. Aasta keskkonnasõbraliku ettevõtte tiitlile kandideeris 23 ettevõtet, kes esitasid kokku 25 ankeeti.
Lisainfo ja fotod 2018. aasta keskkonnateo ja keskkonnasõbraliku ettevõtte konkursi, kandidaatide ja võitjate kohta leiab www.facebook.com/keskkonnatunnustused lehel.

 


AASTA KESKKONNATEGU 2018
 

Rahva lemmik - Natalja Pessotšinskaja projektiga „Narva-Jõesuu metsad“
Tunnustuse saanud keskkonnateod
Veljo Runnel ja Märt Kose projektiga „Loodusvaatluste maraton“
Huvitava Bioloogia Kool projektiga „Lasteaialaste loodusteadlikkuse suurendamine“

AASTA KESKKONNATEGU 2018 VÕITJA  - MTÜ Eesti Loodushoiu Keskus projektiga „Laeva jõe taaselustamine ning tõugja ja tuura asustamine“

 

AASTA KESKKONNASÕBRALIK ETTEVÕTE 2018
 

Rahva lemmik - Woodbright OÜ
Alamkategooria keskkonnajuhtimine võitja - Rimi Eesti Food AS
Alamkategooria keskkonnasõbralik toode või teenus tunnustuse saajad

Äri ja bioloogilise mitmekesisuse edendamise eest - Pillirookõrs (GReat OÜ)
Äri ja rahvusvahelise koostöö edendamise eest - Aus Design OÜ
Kohaliku keskkonnasõbraliku väikeettevõtluse edendamise eest – FIE Tiit Eensalu

Alamkategooria keskkonnasõbralik toode või teenus võitjad -
Roofit Solar Energy OÜ
FreshGO OÜ

Alamakategooria keskkonnasõbralik tootmisprotsess võitja - PAKRI Teadus- ja Tööstuspark

KESKONNASÕBRALIK ETTEVÕTTE KATEGOORIA ÜLDVÕITJA - FreshGO OÜ


 

Veel uudiseid samal teemal

Terviserada
28.03.2021|Keskkonnaministeerium

Valitsus uuendas Uue-Võidu maastikukaitseala eeskirja

Valitsus kinnitas täna Uue-Võidu maastikukaitseala uue kaitse-eeskirja. Inimeste liikumist selles Viljandimaa tuntud puhke- ja sportimiskohas uus kord ei piira, küll aga tagab sealsete väärtuste parema kaitse.

17.03.2021|Keskkonnaministeerium

Keskkonnaministeeriumi partnerpäev püstitas osalusrekordi

Keskkonnaministeerium korraldas täna juba traditsiooniks saanud partnerpäeva, millest võttis seekord virtuaalselt osa rekordarv – 230 inimest. Koostööpartnerid said sel päeval ülevaate ministeeriumi tänavustest olulisematest plaanidest.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.