Sa oled siin

Seitseteist Valgamaa parki ja puistut arvatakse kaitse alt välja

08.10.2020

Vabariigi Valitsus kiitis heaks Keskkonnaministeeriumi ettepaneku, et kaitse alt arvatakse välja Valga maakonnas 17 kaitsealust parki ja puistut.

Valga maakonnas arvatakse kaitse alt välja 17 kaitsealust parki ja puistut, mis on minetanud oma looduskaitseväärtuse või hävinud, ja Paluora puistu, mis jääb kaitse alla Tündre looduskaitseala koosseisus.
Kaitseväärtuse kadumise või hävimise tõttu arvatakse looduskaitse alt välja: Hargla haigla puudegrupp, Holdre männikud, Iigaste park, Kasemäe talu iluaed, Kaubi kaasik, Koikküla park, Komsi puistu, Laanemetsa park, Oore männikud, Riidaja männikud, Sõpruse park, Säde park, Tambre parkmets, Vaitka männik, Valga veterinaarravila park ja Vargasaare puistud.  Kaitstav loodusobjekt - Paluora puistud - asub praegu täies ulatuses Tündre looduskaitseala sihtkaitsevööndis, mille kaitse-eesmärk on kaitsealuste liikide elupaikade ja metsakoosluste säilitamine. Sihtkaitsevööndi režiim tagab  väärtuste säilimise, mistõttu on otstarbekas käsitleda Paluora puistuid edaspidi üksnes Tündre looduskaitseala osana ja kustutada keskkonnaregistrist eraldi kaitsealuse objektina. 

Veel uudiseid samal teemal

03.11.2020|Keskkonnaministeerium

Eesti looduse andmed saavad uue kuue

Keskkonnaministeerium on koos Keskkonnaagentuuri, Keskkonnaameti ja Keskkonnaministeeriumi Infotehnoloogiakeskusega alustanud uue Eesti Looduse Infosüsteemi (EELIS) arendust. Kolme aasta pärast on meil nüüdisaegne infosüsteem, mis tagab kvaliteetsemad loodusandmed ja muudab need inimestele senisest paremini kättesaadavaks.

22.10.2020|Keskkonnaministeerium

Euroopa looduskeskkonna raport: elurikkuse edulugu ikka liiga väike

Euroopa Keskkonnaagentuuri (European Enviromental Agency) raport näitab, et ühtegi Euroopa Liidu elurikkuse seisundi parandamise eesmärki ei ole suudetud täita. Kõige lähemale oleme seatud eesmärgini jõudnud loodusdirektiivi liikidega, kus 2020.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.