Sa oled siin

Rootsi ja Eesti keskkonnaministrid leppisid kokku edasises koostöös

05.08.2014
Rootsi keskkonnaminister Lena Ek ja Eesti keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus.
Rootsi keskkonnaminister Lena Ek ja Eesti keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus.

Eesti keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus ja Rootsi keskkonnaminister Lena Ek leppisid Stockholmis toimunud kohtumisel kokku kahe riigi tihedamas koostöös puhta õhu ja e-teenuste arendamise valdkondades.

"Rootsi ja Eesti kogemused kinnitavad, et majanduskasv ja puhta looduse hoidmine käivad omavahel väga edukalt kokku. Mõlemal riigil on häid kogemusi, kuidas keskkonna arvelt järelandmisi tegemata on võimalik majandust arendada," rääkis keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus. "Leppisime kokku tihedamas koostöös just praktiliste lahenduste laiemal tutvustamisel, seda eelkõige rahvusvahelise kliima ja puhta õhu koalitsiooni raames."

Eesti keskkonnaministri sõnul oli Stockholmis toimunud kohtumisel teiseks peateemaks Eesti e-teenuste kogemused. "Häid lahendusi ressursside kokkuhoidlikumaks kasutamiseks otsitakse maailmas tikutulega. Eestis kasutusele võetud e-teenused on selleks üks kaasaegsemaid võimalusi," selgitas Pentus-Rosimannus. "Kui meil välja arendatud ja omaks võetud e-teenused toimiksid ka riikide vaheliselt, oleks ressursisääst sadades kordades suurem."

Eesti keskkonnaminister tutvustas kohtumisel e-tervise, e-residentide ja digiallkirja lahendusi.

Eesti keskkonnaminister oli Stockholmis ühepäevasel visiidil, mille käigus kohtuti Rootsi keskkonnaministriga, Stockholmi Keskkonnainstituudi juhi ja Rootsi Keskkonnauuringute presidendiga.

 

(6.08.2014)

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.