Sa oled siin

Ringmajandus loob tasakaalu keskkonna ja majandustegevuse vahel

14.09.2018

http://www.ringmajandus.euhttp://www.ringmajandus.euEsmaspäeval ja teisipäeval Kultuurikatlas toimuv ringmajanduse konverents on teejuhiks meie ettevõtetele, et leida uusi võimalusi oma tootmise tänapäevastamiseks. Ühtlasi panustavad ettevõtted ringmajanduse mudelit järgides oluliselt meie keskkonna hüvanguks.

„Ringmajanduse olemus on kirjeldatud mõistes endas – toote valmistamiseks kasutatav materjal ei liigu mitte lineaarselt vaid ringiratast. Otsesõnu tähendab see, et prügist saab uuesti tooraine. Võti on sellises tootedisainis, kus juba ideesse on sisse arvestatud, kuidas materjalid uuesti kasutusse võtta,“ selgitas konverentsi avav keskkonnaminister Siim Kiisler.

„Selline lähenemine ei ole tegelikult mingi nüüdisaja leiutis, juba Henry Ford järgis materjali ringlussevõtmise põhimõtteid, ja tegi seda väga edukalt. Ringmajandus ei ole lihtsalt tee jätkusuutlikuma tootmise ja tuleviku suunas, vaid aitab ettevõtjatel leida uusi võimalusi oma tootmise tänapäevastamiseks, suurendades oma konkurentsivõimet ja saades ka suuremat tulu.“

Keskkonnaministeeriumi korraldatav Ringmajanduse konverents selgitab alustuseks ringmajanduse põhimõtteid ning annab konkreetseid juhiseid, kuidas riigi toel selles suunas liikuda.

Konverentsilised saavad teada, kuidas erinevad ringmajanduse meetodid viivad tootmise uuele tasemele, muuta tooted kauakestvaks ja kuluefektiivseks ning läbi selle kõige lisaks saavutada konkurentsieelis.

Ühtlasi viiakse kahe päeva jooksul kokku erinevad osapooled –ettevõtjad, eksperdid, rahastajad. Kohapealsete nõustamiskeskuste ja ümarlaudade abil on võimalik saada üks-ühele personaalset nõu. Samuti on võimalik kaasa rääkida ja arvamust avaldada eri teemade kitsaskohtade ja lahenduste üle laiemalt.

Konverentsil astuvad üles oma ala eksperdid nii Eestist kui ka Euroopast. Programm on eesti keeles, väliskülaliste ettekanded on inglise keeles.

Programm ja lisainfo:

www.ringmajandus.eu


 

 

Veel uudiseid samal teemal

17.08.2018|Keskkonnaministeerium

Keskkonnaministeerium suunab ettevõtluse ressursitõhususse 45 miljonit eurot

15.. augustist saavad ettevõtjad taas taotleda  toetust oma tootmise ressursikasutuse tõhustamiseks. Koos augusti lõpus avaneva väikeprojektide toetusega on vooru eelarve 45 miljonit eurot.

16.04.2018|Keskkonnaministeerium

Keskkonnaminister avab ressursitõhususe toetuse vooru kõigile tööstusettevõtetele

Selle aasta maist on kõikidel mäe- ja töötleva tööstuse ettevõtetel võimalik saada riigilt toetust energia- ja ressursitõhususe suurendamiseks. Algava vooru eelarve on 35 miljonit eurot. Tänasest algavad üle Eesti ka toetust ja selle taotlemist tutvustavad infoseminarid.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.