Sa oled siin

Riigikogu jättis Keskkonnameti ja Keskkonnainspektsiooni ühendamata

20.02.2019

Keskkonnameti ja Keskkonnainspektsiooni ühendamiseks vajalikud seadusemuudatused ei saanud täna Riigikogus kokku vajalikku hulka poolthääli.
 

„Kurb, et osal Riigikogu liikmetel ei jätkunud julgust ega riigimehelikkust teha ära tükk riigireformi,“ märkis keskkonnaminister Siim Kiisler. „Ühendameti loomisel oleks Eestis tekkinud keskkonnaküsimuste tugev kompetentsikeskus. Kahe põimunud ülesannetega asutuse ühendamine oleks teinud palju lihtsamaks inimeste suhtluse riigiga.“

Keskkonnaministeeriumi kantsler Meelis Münt märkis, et ministeerium peab kahe oma haldusala asutuse ühendamist jätkuvalt mõistlikuks. Kõik ettevalmistused ühendameti loomiseks on tehtud, see oli valmis tööd alustama 1. aprillil. „Kui ühendamisele tekib edaspidi poliitiline toetus, läheme sellega kindlasti edasi,“ ütles Münt.

Plaani järgi tekib Keskonnaameti ja Keskkonnainspektsiooni ühendamisel ligi 550 töötajaga Keskkonnaamet, mis hakkab täitma mõlema asutuse seniseid põhifunktsioone. Asutus peab olema esindatud kõikides maakondades ja jätkuvalt on olemas ööpäev läbi toimiv valveteenistus. Järelevalve sõltumatus on ühendametis tagatud struktuuri abil: korraldav ja järelevalve pool hakkavad olema eraldatud erinevate peadirektori asetäitjate alluvuses.

Keskkonnameti ja Keskkonnainspektsiooni ühendamine eeldab Vabariigi Valitsuse seaduste ja teiste seaduste muutmist. Selleks on lõpphääletusel tarvilik Riigikogu koosseisu häälteenamus ehk 51 häält. Muudatuste poolt hääletas täna 39 saadikut ja vastu 16 saadikut, üks saadik jäi erapooletuks ning kolm jättis hääletamata.

Lisainfo:

Tiina Reinart
Avalike suhete osakonna juhataja
Tel 516 2331
E-post: tiina.reinart@envir.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.