Sa oled siin

Rene Kokk: Uus RMK büroohoone on Eesti puitarhitektuuri suunanäitaja

03.09.2020

Täna, 3. septembril avatakse Tartus üks Eesti kõige keskkonnasõbralikumaid büroohooneid. Uus kodumaisest puidust ehitatud ja matkaradade motiividest inspireeritud energiasäästlik büroohoone saab töökohaks RMK Tartu kontori töötajaile.

Keskkonnaminister Rene Kokk nimetab RMK uut büroohoonet suunanäitajaks, mis propageerib Eesti puitarhitektuuri ning on keskkonnasõbraliku energiakasutuse näiteks.

„Puit lukustab endas süsihappegaasi ning seda terase ja betooni asemel kasutades saame oluliselt oma keskkonnajalajälge vähendada. Keskkonnaministeerium oma haldusala asutustega peabki siin olema suunanäitaja. Loodan, et lähiaastatel saab teoks ka Eesti Loodusmuuseumi ja Keskkonnaministeeriumi Keskkonnamaja rajamine puitehitiste ja puitarhitektuuri hea näitena,“ märkis keskkonnaminister.

RMK uus kontorihoone (Rõõmu tee 7, Tartu), mille katusele paigutati päikeseelektrijaam, on A-klassi energiatõhususega. Hoone on projekteerinud Kauss Arhitektuur OÜ ja ehitajaks on KRC Ehitus OÜ.

Puidust büroohoone on Eestis olnud seni küllaltki erandlik nähtus, vähehaaval selle populaarsus aga kasvab. Puitarhitektuuri näiteks on ka hiljuti valminud Saue Vallavalitsuse hoone. Õppehoonetest võib välja tuua valdavalt puidust ehitatud Viimsi riigigümnaasiumi ning valmimas on Sisekaitseakadeemia ja Tartu Ülikooli Narva Kolledži ühine õppe- ja majutushoone.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.