Sa oled siin

Rene Kokk osaleb Siguldas Balti keskkonnaministrite kohtumisel

30.10.2019

Täna ja homme, 30. - 31. oktoobrini kohtub keskkonnaminister Rene Kokk Siguldas Läti keskkonnakaitse- ja regionaalarengu ministri Juris Pūce ja Leedu keskkonnaministri Kęstutis Mažeikaga.

Balti riikide keskkonnaministrid toob kokku soov vahetada infot riiklike energia- ja kliimakavade koostamise seisu kohta, mil moel liiguvad kolm riiki kliimaneutraalsuse suunas ning tahe teha kasvuhoonegaaside heitkoguste vähendamisel piiriülest koostööd.

Rene Koka sõnul peavad Eesti, Läti ja Leedu oluliseks toetada sellist Euroopa Liidu kliimapoliitikat, mis arvestab Balti riikide õiglase ülemineku ja tööstuse konkurentsivõimega. „Peame kliimaneutraalsuse poole liikumisel suutma lahendada ka kaasnevad sotsiaalsed ja majanduslikud katsumused,“ ütles Kokk.

Kliimaeesmärkide kõrval on oluliseks aruteluteemaks ka uuendatud EL jäätmedirektiiv, mis nõuab biojäätmete, kodumajapidamises tekkivate ohtlike jäätmete ja tekstiilijäätmete liigiti kogumist, et võimaldada kvaliteetne ringlussevõtt. Juttu tuleb ka laiendatud tootjavastutuse süsteemidest ja võimalustest andmevahetuse parandamiseks riikide keskkonnaasutuste vahel.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.