Sa oled siin

Reedel toimub Pärnus Eesti-Läti koostööprojekti seminar lämmastiku mõjust Liivi lahes

17.01.2018

19. jaanuaril toimub Pärnus infoseminar, kus tutvustakse metoodikat ja andmeallikaid lämmastiku bilansi koostamiseks riigi ja valgla tasandil.
Seminar korraldatakse projekti "Riia lahe lämmastiku haldamise integreeritud süsteem" raames, mida rahastatab Interreg Eesti-Läti programm ning SA Keskkonnainvesteeringute Keskus. Projekti eesmärgiks on lämmastiku koormuse vähendamine Riia lahele koostöös Eesti ja Läti ameti- ja teadusasutustega. Selleks koostatakse lämmastiku haldamise integreeritud süsteem ja riigi tasandil lämmastiku bilanss ning määratletakse riskipiirkonnad Riia lahe valglas tuginedes lämmastiku allikate ja voogude inventuurile.
Seminaril käsitletakse Riia lahe piirkonna eutrofeerumise hetkeseisu ning väljakutseid ja meetmeid toitainete koormuse vähendamiseks Läänemerele vastavalt HELCOM Läänemere tegevuskava eesmärkidele. Uudise kõrvalt leiate seminari päevakava. Seminari toimumiskoht on ESTONIA Resort Hotel & Spa, A.H. Tammsaare 4a/6, Pärnu.
Lisainfo: projektijuht Tanel Mätlik, tanel@gravitas.ee, +372 5102705

 

 

Veel uudiseid samal teemal

18.05.2018|Keskkonnaministeerium

Läänemere sadamad  jäävad hüljatud püügiriistade vastuvõtmisega jänni

Vaid umbes pooled Läänemere sadamatest suudavad vastu võtta ja käidelda hüljatud ja merest kokku kogutud püügiriistu. Sellisele järeldusele jõuti nelja Läänemereriigi, sh Eesti, sadamate vastuvõtuseadmete uuringu käigus. Hüljatud võrkude käitlemist eraldi hinnates on suutlikkus veelgi väiksem.

23.04.2018|Keskkonnaministeerium

Russalkast Pirita TOPini leiti 8 illegaalset toruotsa ja ohtralt prügi

Keskkonnaametnike Pirita tee rannajoone paikvaatluse saldo: 4 kilomeetri peale mitu illegaalset toruotsa ning hulgaliselt prügi.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.