Sa oled siin

Rakvere linn pürgib kliimaneutraalseks

23.03.2021

Keskkonnaministeerium sõlmis Rakvere Linnavalitsusega ühiste kavatsuste deklaratsiooni, et koostöös Eesti keskkonnaseisund paremaks muuta. Deklaratsiooniga võtab Rakvere Linnavalitsus eesmärgi saada üheks esimeseks kliimaneutraalseks omavalitsuseks Eestis.

Ministeerium pakub Rakvere linnavalitsusele tuge eelkõige linna kliima- ja energiakava väljatöötamisel. Keskkonnaminister Tõnis Mölderi sõnul toetab Keskkonnaministeerium hea meelega neid omavalitsusi, kellel on tugev tahe saada rohelisemaks. „Rakvere linn töötab tõsiselt selle nimel, et vähendada kasvuhoonegaase ja planeerida kliimakindlalt. Ega rohepööre Eestis saagi toimuda ilma kohalike omavalitsuste panuseta,“ märkis Mölder.

Rakvere linnavalitsus on esimene omavalitsus, kellega Keskkonnaministeerium taolise vabatahtliku koostöö algatab. Rakvere abilinnapea Andres Jaadla nendib, et linnadel on suur roll kliimamuutuste leevendamise ja nende mõjuga kohenemise riiklike eesmärkide täitmisel. „Oleme Rakveres panustanud keskkonnasõbralikule linnaruumile ja energiatõhusate lahenduste arendamisele ning hetkel oleme ainuke Eesti linn, kus enamik korteriühistuid on energiat säästvamaks renoveeritud.
Oleme olnud Euroopa linnapeade pakti elluviimisega eeskujuks ning soovime samas vaimus ka jätkata,” lausus Jaadla.

2020. aasta novembris jõudis Rakvere Linnavalitsus konkursi ’Aasta keskkonnasõbralik kohalik omavalitsus’ kolme parima hulka. Rakvere paistis konkursil silma eelkõige kui omavalitsus, kes hoolib loodusest ja rohelisest linnakeskkonnast. Linn oli rajanud uuenduslikud sademeveelahendused, esimese avalikus kasutuses liginullenergiahoone ning korraldas mitmekesiseid keskkonnateemalisi üritusi, mis innustasid ka linnarahvast looduskeskkonda hoidma. Keskkonnaministeeriumil kui konkursi korraldajal oli hea meel näha, et kohalikud omavalitsused võtavad vastutuse ning vabatahtlikult kaasavad elanikkonda keskkonnahoidlikuma elukeskkonna loomisse.

Ühtekokku on Keskkonnaministeerium sõlminud 15 vabatahtliku koostöö lepet, enamjaolt erialaliitudega, kuid paaril korral ka ettevõtetega.

Veel uudiseid samal teemal

14.05.2021|Keskkonnaministeerium

Ilmumist alustas igakuine Rohekiri

Keskkonnaministeeriumi töötajate initsiatiivina sündis rohekiri, mis toob lugejateni Eesti ja kogu maailma kliimapoliitika olulisi ja huvitavaid värskeid arenguid. Rohekirja esimese numbri leiate: https://mailchi.mp/2e55eaaf9542/jgtfgpy2lb

06.05.2021|Keskkonnaministeerium

Valitsus toetab Euroopa Liidu suunda kliimamuutustega kohanemisel ja linnade rohestamisel

Valitsus kinnitas Eesti seisukohad Euroopa kliimamuutustega kohanemise strateegia kohta. Eesti toetab Euroopa Liidu kliimamuutustega kohanemise strateegia visiooni muuta Euroopa 2050. aastaks kliimamuutuste mõjuga kohanenud ühiskonnaks.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.