Sa oled siin

Raidma: Loodushoiu edukus seisab riigi, kohaliku omavalitsuse ja kohaliku kogukonna koostööl

13.02.2015
Raidma: Loodushoiu edukus seisab riigi, kohaliku omavalitsuse ja kohaliku kogukonna koostööl
Raidma: Loodushoiu edukus seisab riigi, kohaliku omavalitsuse ja kohaliku kogukonna koostööl

Keskkonnaminister Mati Raidma kommentaar tänasest ümarlaua kohtumisest Otepääl, kus arutati Otepää looduspargi kaitse-eeskirja uuendamise küsimusi.

„Otepää looduspark on hea näide sellest, kuidas loodushoid ja elanikud on ligi 90 aastat olnud otseses puutumuses. Ka tänasel kohtumisel tuli korrata selget rõhuasetust, et kaitse-eeskirja uuendamisel on oluline tihe koostöö kohaliku kogukonnaga, sest nemad on põhilised väärtuste kaitsjad. Tänane ümarlaud kinnitas selgelt taoliste arutelude vajalikkust, et vältida vääriti mõistmist, ehitada osapoolte vahelist usaldust ja leida uusi ideid edasiminekuks,“ kommenteeris keskkonnaminister Mati Raidma.

Ümarlaual tõstatati mitmeid teemasid, mis tuleb läbi arutada ja lahendada. Näiteks soovivad elanikud näha eeskirjas üheselt arusaadavaid mõisteid, mida ametnikud ei saaks erinevalt tõlgendada. Samuti rõhutati selgema teabe ja regulatsiooni vajadust tegutsemisvõimalustest kaitsealal - Otepää piirkond on aktiivselt arenev puhke- ja spordipiirkond, mida vääristab kohapealne unikaalne loodus. Minister rõhutas, et kuigi tänasel ümarlaual lahendusi ei sünni, on see lahenduste leidmiseks tähtis samm, sest iga kohaliku kogukonna arvamus ja tagasiside eeskirja eelnõule viib protsessi edasi.

„Sain mõistmise, et looduspargi vastu ei olda. Eriarvamused on uue kaitse-eeskirja kujunemise protsessi osas. Kinnitasin ministrina üle, et järgmisel nädalal toimuv avalik arutelu ei ole mitte lõpp, vaid läbirääkimised jätkuvad selle aasta sees, eesmärgiga leida võimalikult paljudele sobiv lahendus,“ selgitas Raidma, „on tähtis, et säiliks looduse mitmekesisus ning edeneks ka kohaliku kogukonna elu. Selleks on vaja kõigi panust – riigi, kohalike omavalitsuste ja elanike.“

Ettevalmistused Otepää looduspargi kaitse-eeskirja uuendamiseks algasid 2008. aastal. Eesmärgiks on olemasoleva kaitsekorra ajakohastamine lähtudes muutustest looduses ja valdkonda reguleerivas seadusandluses. Kehtiv kaitse-eeskiri pärineb aastast 1997.

 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.