Sa oled siin

Radoonimõõtmisest: võltsitud dokumente ei pea aktsepteerima

26.04.2018

Keskkonnaministeeriumi kommentaar 25. aprilli "Pealtnägijas" käsitletud radoonimõõtmise teemal:

Vastab tõele, et Eestis ei ole radoonivaldkonda seni õiguslikult reguleeritud, mistõttu pole olnud ka riiklikult kehtestatud nõudeid radooni mõõtmisele. See on aga lähikuudel muutumas, sest, Vabariigi Valitsus kinnitas eelmise nädala istungil kiirgusseaduse muutmise seaduse, mille alusel hakatakse radoonimõõtmisi ja radoonimõõtjate pädevust reguleerima.

Lisaks on Keskkonnaministeeriumil koostamisel määrus, mis täpsustab radooni mõõtmise korda ja nõudeid radoonimõõtjale. Selleks, et olla pädev radoonimõõtja, tuleb taotleda Eesti Akrediteerimiskeskuselt vastav tunnistus. Määrus on plaanis kinnitada lähikuudel.

Keskkonnaministeerium on radoonimõõtmise turu korrastamise nimel töötanud juba mõnda aega, 2016. kevadel toimus radoonimõõtjatele mõeldud praktiline koolitus, 2017. aasta kevadel sai koostöös Soome radooniekspertidega valmis radooni mõõtmise juhend. Lisaks on tõlgitud ja avaldatud erinevaid radoonimõõtmise standardeid.

Õiguslikule olukorrale vaatamata ei pea ka praeguses olukorras tellija radooniuuringut aktsepteerima, kui tal tekib kahtlus, et uuringu tegija esitab võltsitud dokumente. Sellise olukorra vältimiseks tasub tutvuda radooni mõõtmise juhendiga, kus on kirjas millistele nõuetele peab protokoll vastama, kindlasti tasub mõõtja endaga objektil kokku saada ja näha kuidas mõõtmisi tehakse või kui see ei ole võimalik, siis paluda esitada fotomaterjal mõõtmise tegemisest kinnistul.

Veel uudiseid samal teemal

06.11.2020|Keskkonnaministeerium

Kabinetinõupidamisel toetati ettepanekut moodustada riiklik tuumaenergia töörühm

Valitsus arutas 5. novembri kabinetinõupidamisel tuumaenergia kasutuselevõtmise võimalusi Eestis ning otsustas, et seisukohtade kujundamiseks tuleb luua riiklik tuumaenergia töörühm.

16.10.2020|Keskkonnaministeerium

Algavad tööd, et radioaktiivsete jäätmete hoid oleks ohutu ka aastakümnete pärast

Lääne-Harju vald ja radioaktiivsete jäätmete käitlemisega tegelev AS A.L.A.R.A. kuulutavad välja hanked radioaktiivsete jäätmete lõppladustuspaiga rajamise eeluuringuteks ning kohaliku omavalitsuse eriplaneeringu koostamiseks ja mõjude hindamiseks.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.