Sa oled siin

Räägi kaasa, mille põhjal hinnata Eesti mereala seisundit

05.05.2020

Keskkonnaministeerium ootab kuni 4. juunini kommentaare ja ettepanekuid merestrateegia ajakohastatud seireprogrammile perioodiks 2021-2026.

Keskkonnaministeeriumi merekeskkonna osakonna nõuniku Eda Andresmaa sõnul on kommenteerimisel olev programm varasema seire- ja andmekogumisprogrammi ajakohastatud versioon. Esimest korda koostati mereala seire ja andmekogumise programm 2014. aastal perioodiks 2015-2020, programmi tuleb uuendada iga kuue aasta tagant.

Mereala seire annab selge pildi, kuivõrd tõhusalt täidavad keskkonnakaitsemeetmed oma eesmärki ning kas mere seisund muutub paremaks. Samuti jälgivad seirajad mere seisundit mõjutavaid survetegureid.

Mereuurijad seiravad mereelustiku seisundit ehk kuidas läheb planktonil, kaladel, hüljestel, lindudel ja merepõhjakooslustel. Vaatluse all on ka inimtekkelised survetegurid nagu võõrliigid, kalandus, eutrofeerumine, merepõhja ja hüdrograafiliste tingimuste häiringud, ohtlikud ained meres ja mereandides, mereprügi ja veealune müra.

Mereala seisundi ja selle muutuste ning meetmete tõhususe hindamiseks tuleb merel proovide võtmise kõrval tegeleda ka modelleerimise ja administratiivse andmekogumisega. Seireandmeid kogutakse umbes 200 hindamisindikaatori jaoks – need jagunevad omakorda 42 erineva hindamiskriteeriumi vahel, mille põhjal hiljem mereala seisundit hinnataksegi.

Seireprogrammi eelnõu koostamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Seireprogrammi materjalid on https://www.envir.ee/et/eesmargid-tegevused/merekeskkonna-kaitse/merestrateegia allosas.

Kommenteerida saab veebivormi kaudu (https://www.envir.ee/et/node/13167) või kirjutades e-posti aadressile keskkonnaministeerium@envir.ee

Mereala seireprogrammi eelnõu tutvustamiseks korraldatakse veebikoosolek 15. mail 2020 algusega kl 10, täpsem info ja koosolekule registreerumislink https://www.envir.ee/et/eesmargid-tegevused/merekeskkonna-kaitse/merestrateegia

Veel uudiseid samal teemal

07.10.2020|Keskkonnaministeerium

Vabatahtlikud tulevad naftareostuse korral appi linde päästma

Täna, 7. oktoobril sõlmisid keskkonnaminister Rene Kokk ja Siim Kuresoo Eestimaa Looduse Fondist (ELF) koostöökokkuleppe, mille kohaselt tulevad vabatahtlikud mere naftareostuse korral appi elusloodust päästma.

29.09.2020|Keskkonnaministeerium

Tänasest väheneb laevaomanikel ja riigil risk kanda laevavrakkide merest eemaldamise kulusid

Täna jõustus Eesti suhtes Nairobi rahvusvaheline laevavrakkide eemaldamise 2007. aasta konventsioon ehk Nairobi konventsioon, mis näeb osalisriikidele ette õiguslikud alused laevaõnnetuste tagajärjel tekkinud laevavrakkide eemaldamiseks.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.