Sa oled siin

Põllumajandusplasti tootjail on kohustus jäätmeid tagasi võtta

14.02.2013
Sellest aastast jõustunud jäätmeseaduse muudatusega on põllumajandusplasti tootja kohustatud kokku korjama põllumajandusplastist tekkinud jäätmed. Täna valitsuselt heakskiidu saanud määrus reguleerib nõudeid nende kogumiseks, taaskasutamiseks ja kõrvaldamiseks.

Edaspidi tuleb põllumajandusplasti tootjal tarbijatelt kokku koguda vähemalt 70 protsenti eelnenud kalendriaastal müüdud põllumajandusplasti massist. Eesmärk on senisest enam suunata puhast põllumajandusplasti materjalina ringlusse, et seda kasutada uute toodete valmistamiseks. Kogumise määr tagab, et tootjatel säiliks tahe kokku korjata võimalikult palju jäätmeid.

Tootja on kohustatud taaskasutama kogutud põllumajandusplasti täies ulatuses, vähemalt 50 protsenti sellest tuleb materjalina ringlusse võtta, ülejäänud osa võib taaskasutada muul viisil. Tarbijad ehk põllumajandusettevõtted ja aiapidajad saavad tagastada põllumajandusplasti jäätmed tootjale ning tootjail on kohustus luua igasse maakonda vähemalt üks kogumispunkt.  Tootja ja jäätmevaldaja vahelisel kokkuleppel võib kogumist korraldada ka põllumajandusplasti kasutaja juures. Oluline on, et põllumajandusplast ei seguneks teiste jäätmete või materjalidega.

Põllumajandusplasti tootjad on näiteks silopallikile, silokattekile, kiletunneli, kattevõrgu või plastnööri valmistajad või maaletoojad. Jäätmete kogumispunktide kohta saab infot otse tootjatelt ning põllumajandusplasti müüvatest kauplustest.
 

Lisainfo:
Pille Rõivas
Keskkonnaministeeriumi avalike suhete nõunik
626 2811, 506 4608
pille.roivas@envir.ee
 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.