Sa oled siin

Põhjamaad ja Balti riigid kavatsevad tõstatada kliimaküsimuse globaalselt

15.09.2019

12. septembril avaldasid Põhjamaade ja Balti riikide (NB8) välisministrid ühisavalduse, kus lubavad tõstatada ÜROs vajaduse tegeleda kliimaküsimustega üleilmsel tasandil senisest põhjalikumalt.

Avalduse täispikk tekst:

Maailm kogeb juba mitmeid kliimamuutuste kahjulikke mõjusid. Ülemaailmne heide on jõudnud enneolematu tasemeni, mistõttu on vajadus kaugeleulatuvate, sihikindlate ja ülemaailmsete kliimameetmete järele tungivam kui kunagi varem. NB8 välisministritena nõuame põhjalike kliimameetmete rakendamist kõigi meie käsutuses olevate vahendite abil.

Kliima on meie jaoks ÜRO Peaassamblee 74. istungjärgul oluline prioriteet. Teeme pingutusi selle nimel, et 23. septembril 2019 toimuval ÜRO kliimatippkohtumisel võetakse kasutusele konkreetsed ja kaugeleulatuvad meetmed. Tippkohtumine annab hoogu protsessile, mille eesmärk on ulatuslikumad riiklikult kindlaksmääratud panused aastaks 2020 – see on ainus sobiv reageering eelmisel sügisel esitatud IPCC eriaruandele ülemaailmse soojenemise kohta.

Kliimamuutustega ei ole võimalik tõhusalt tegeleda, kui me ei kaitse looduskeskkonda. Seda tuletab traagiliselt meelde raadamine ja sellega seotud metsatulekahjud Amazonases. Leticia Amazonase pakt on hea lähtekoht rahvusvahelise kogukonna koostööle metsariikidega, kellel on kindel soov vähendada raadamist ja edendada kestlikku arengut Amazonase piirkonnas. Koostöös Amazonase vesikonna riikidega on NB8 valmis pakkuma abi, kui seda vajatakse ja palutakse. Me võlgneme seda tulevastele põlvkondadele ja kliima kaitsmine on kogu maailma kohustus.

Lisainfo:

Britta Tarvis
välisministeerium
avalike suhete osakond
+372 637 7627 / +372 5194 7045
britta.tarvis@mfa.ee

Veel uudiseid samal teemal

05.06.2020|Keskkonnaministeerium

Peaminister keskkonnapäeval: „Väljume kriisist rohelisemana!“

Tänase ülemaailmse keskkonnapäeva puhul märgib peaminister Jüri Ratas oma videopöördumises, et keskkonna ja jätkusuutliku arengu teemad on Eestimaa inimeste jaoks üha olulisemad ning seetõttu peame praegusest kriisist tulema välja digitaalsema ja rohelisemana.

04.06.2020|Keskkonnaministeerium

Valitsus kinnitas Eesti seisukohad Euroopa rohelise kokkuleppe kohta

Valitsuse kabinetinõupidamisel arutati täna Eesti seisukohti Euroopa rohelise kokkuleppe ja selle alla kuuluva Euroopa kliimaseaduse kohta ning kinnitati need istungi otsusena.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.