Sa oled siin

Piltuudis: Euroopa Liit ja Hiina allkirjastasid Turu deklaratsiooni

21.09.2017
Keskkonnaminister Siim Kiisler allkirjastamas Turu deklaratsiooni.
Keskkonnaminister Siim Kiisler allkirjastamas Turu deklaratsiooni.

Hiina veeressursside minister Chen Lei, Euroopa Komisjoni volinik Karmenu Vella ning Euroopa Liidu liikmesriikide esindajad, seal hulgas ka Eesti keskkonnaminister Siim Kiisler allkirjastasid täna Soomes Turu linnas nn Turu deklaratsiooni, et rõhutada Euroopa Liidu ja Hiina veealase koostöö olulisust, samuti ka ettevõtete olulist rolli veemajanduse arendamisel.

Turu deklaratsioon, mis on oma olemuselt ühiste kavatsuste memorandum, toob välja ka vee olulise rolli säästva arengu eesmärkide täitmisel. „Pea kõik säästva arengu eesmärgid on üht- või teistpidi seotud veega – lisaks sellele, et puhas joogivesi on elulise tähtsusega kogu planeedi elanike jaoks, annab vesi meile ka toitu ja energiat. Seetõttu on oluline, et hoiame oma vee puhtana,“ ütles keskkonnaminister Siim Kiisler.

Täna toimub Soomes Turu linnas kõrgetasemeline veeteemaline kohtumine, mille eesmärk on edendada Euroopa Liidu ja Hiina veealast koostööd. Hiina ja Euroopa veealane platvorm (CEWP) loodi Taani eestvedamisel 2012. aastal, ning selle eesmärk on poliitilise dialoogi edendamine veealaste uuenduste osas, integreeritud veemajanduse põhimõtete propageerimine, veealase innovatsiooni ja jätkusuutlikkuse soodustamine, ühiste teadusuuringute läbiviimine, ettevõtete vahelise koostöö edendamine (sh. veesektor) jms.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.