Sa oled siin

Peipsil võib taas pööri- ja kaldanoodaga kala püüda

14.08.2014

Valitsus kinnitas täna keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus ettepanekul määruse muudatuse, millega lubatakse edaspidi Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel kalapüügiks taas kasutada pööri- ja kaldanoota.

Varem on kaldanootadega olnud võimalik püüda kuni 2013. aastani, pöörinoodad on olnud ajutiste püügikitsendustega keelatud alates 2007. aastast.

Eelmisel aastal soovis kalapüügikomisjon koostada teadusuuringutel põhineva ettekande, mis käsitleks eri konstruktsiooniga pööri- ja kaldanootade püügivõimsust ja püügikorralduse ettepanekuid. Ettepanekute alusel otsustati lubada kalda- ja pöörinootade kasutamine. Tegu on püügivahenditega, mis on järveelustiku suhtes keskkonnasõbralikumad.

Pöörinoodaga saab püüda ahvenat, koha ja särge, vähemal määral ka haugi ja latikat. Kaldanoodaga saab püüda peamiselt särge ja ahvenat.

Kasutada lubatud püügivahendite loetelu täiendatakse viie kaldanooda ja kolme pöörinoodaga. Püügivahendite jaotus maakondade vahel võrreldes varem lubatuga ei muutu.

Eelnõuga juurde lisatavad püügivahendid võimaldavad tööd ligi 20 kalurile.

 

(14.08.2014)

Veel uudiseid samal teemal

23.09.2020|Keskkonnaministeerium

Padise kloostris tähistatakse esimest korda rändekalade päeva

Laupäeval, 26. septembril tähistatakse Padise kloostri kõrval ning sees üleilmset rändekalade päeva. Sel päeval on fookuses lõhed, meriforellid, angerjad, tuurad ja teised meie vetes elavat või tulevikus siia naasevad rändekalad.
 
17.09.2020|Keskkonnaministeerium

Tänavusel vähipüügihooajal käis püügil rekordarv harrastajaid

Selle aasta sumedad augustiööd tõid vete äärde viimase viie aasta rekordarvu vähipüüdjaid. Kokku anti luba 1309-le vähipüüdjale, kes omakorda püüdsid kokku 22 275 mõõdus vähki.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.