Sa oled siin

Peipsil võib taas pööri- ja kaldanoodaga kala püüda

14.08.2014

Valitsus kinnitas täna keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus ettepanekul määruse muudatuse, millega lubatakse edaspidi Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel kalapüügiks taas kasutada pööri- ja kaldanoota.

Varem on kaldanootadega olnud võimalik püüda kuni 2013. aastani, pöörinoodad on olnud ajutiste püügikitsendustega keelatud alates 2007. aastast.

Eelmisel aastal soovis kalapüügikomisjon koostada teadusuuringutel põhineva ettekande, mis käsitleks eri konstruktsiooniga pööri- ja kaldanootade püügivõimsust ja püügikorralduse ettepanekuid. Ettepanekute alusel otsustati lubada kalda- ja pöörinootade kasutamine. Tegu on püügivahenditega, mis on järveelustiku suhtes keskkonnasõbralikumad.

Pöörinoodaga saab püüda ahvenat, koha ja särge, vähemal määral ka haugi ja latikat. Kaldanoodaga saab püüda peamiselt särge ja ahvenat.

Kasutada lubatud püügivahendite loetelu täiendatakse viie kaldanooda ja kolme pöörinoodaga. Püügivahendite jaotus maakondade vahel võrreldes varem lubatuga ei muutu.

Eelnõuga juurde lisatavad püügivahendid võimaldavad tööd ligi 20 kalurile.

 

(14.08.2014)

Veel uudiseid samal teemal

21.01.2020|Keskkonnaministeerium

Eestis püüti mullu mitu hiigellõhet

Möödunud aasta oli jõgedel lõhe ja meriforelli spinninguga püüdvatele harrastuskalastajatele läbi aegade üks edukamaid. Kokku püüti 2,1 tonni lõhet ja meriforelli, sealjuures oli mitmeid kaalurekordeid.

18.12.2019|Keskkonnaministeerium

Eesti pääseb taas suurte krevetimaade sekka

Eesti laevad saavad tuleval aastal taas Loode-Atlandil krevette püüda ning Kirde-Atlandil kahekordistub süvalesta kvoot, otsustati hommikul vastu kolmapäeva lõppenud kalandusnõukogus.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.