Sa oled siin

Pärast jaanipäeva kohtub metsanduse uue arengukava juhtkogu

18.06.2020

Keskkonnaministeeriumis jätkub metsanduse uue arengukava koostamine. Arengukava juhtkogu koguneb 26. juunil arutama, kuidas tööga edasi minna.

Praeguseks on juhtkoguga kokkulepitult etapikaupa ja pidevalt juhtkogu tagasisidet küsides valminud metsanduse kuni 2030. aastani ulatuva arengukava alaeesmärkide, mõõdikute ja tegevuste esimesed versioonid. Lisaks on kohtunud mõõdikute töörühm, kes arutas mõõdikute rakendatavust. Arengukava kaheteistkümnest alaeesmärgist esimese viie mõõdikute kohta on esitanud ettepanekud ka juhtkogule, sh ettepanek vähendada mõõdikute arvu ning liita mõned alaeesmärgid teistega.
Mõõdikute töörühm koosneb riigiasutuste ekspertidest, kes saavad potentsiaalsetele mõõdikutele andmeid pakkuda või kellel on suurem puutumus strateegiliste dokumentide mõõdikutega. Pärast väikest suvevaheaega kohtub see töörühm taas ning lisaks kutsutakse sügisel kokku mõistete töörühm, et kokku leppida arengukavas kasutatavad terminid.

Juhtkogul tuleb nüüd otsustada, kuidas edasi minna edasi arengukava nii sisulise koostamise kui ka kogu protsessiga üldiselt. Arengukava mõjude hindamise programmi koostaja leidmise 15. juunil lõppenud hange ebaõnnestus. Kuigi hankel arvestati potentsiaalsete töö teostajate ettepanekutega ning lähteülesannet sai veelgi lihvitud, selgus, et võimalikud teostajad on juba liiga hõivatud. Seega ootabki nüüd keskkonnaminister juhtkogu ettepanekuid, kuidas edasi minna. Laual on nii arengukava puudutavate paragrahvide muutmine metsaseaduses, praeguse arengukava pikendamine kui ka mõjuhindaja leidmise katsetamine uuesti sügisel.
Keskkonnaministeerium lahendab metsanduse kitsaskohti ka väljaspool arengukava. Näiteks on kooskõlastusel metsaseaduse ja looduskaitseseaduse muudatused, mis kehtestavad kaitsealadel raierahuvähendavad lageraielangi maksimumsuurust, karmistavad karistusmäärasid keskkonnakahjude tekitamise eest jm.

Metsanduse arengukava materjalid on kättesaadavad Keskkonnaministeeriumi kodulehel.

Veel uudiseid samal teemal

06.07.2020|Keskkonnaministeerium

Kuuse-kooreürask põhjustab probleeme kogu Euroopas

Eesti Keskkonnaministeerium saatis Euroopa Liidu riikidele küsimused, et välja selgitada kuuse-kooreüraski kahjustuste olukord. Kokkuvõtvalt võib öelda, et üraskit leidub igal pool, kus talle toidulauda jagub ehk kuusk kasvab.

26.06.2020|Keskkonnaministeerium

Järgmise kümnendi metsanduse arengukava juhtkogu enamus oli senise protsessi jätkamise poolt

Täna kogunenud järgmise kümnendi metsanduse arengukava (MAK2030) juhtkogu ees on keerulised valikud. Praeguseks on selge, et arengukava mõjude hindaja puudumise tõttu on protsess pikemaks veninud ja selle õigeaegne vastuvõtmine on ebatõenäoline.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.