Sa oled siin

Pärast jaanipäeva kohtub metsanduse uue arengukava juhtkogu

18.06.2020

Keskkonnaministeeriumis jätkub metsanduse uue arengukava koostamine. Arengukava juhtkogu koguneb 26. juunil arutama, kuidas tööga edasi minna.

Praeguseks on juhtkoguga kokkulepitult etapikaupa ja pidevalt juhtkogu tagasisidet küsides valminud metsanduse kuni 2030. aastani ulatuva arengukava alaeesmärkide, mõõdikute ja tegevuste esimesed versioonid. Lisaks on kohtunud mõõdikute töörühm, kes arutas mõõdikute rakendatavust. Arengukava kaheteistkümnest alaeesmärgist esimese viie mõõdikute kohta on esitanud ettepanekud ka juhtkogule, sh ettepanek vähendada mõõdikute arvu ning liita mõned alaeesmärgid teistega.
Mõõdikute töörühm koosneb riigiasutuste ekspertidest, kes saavad potentsiaalsetele mõõdikutele andmeid pakkuda või kellel on suurem puutumus strateegiliste dokumentide mõõdikutega. Pärast väikest suvevaheaega kohtub see töörühm taas ning lisaks kutsutakse sügisel kokku mõistete töörühm, et kokku leppida arengukavas kasutatavad terminid.

Juhtkogul tuleb nüüd otsustada, kuidas edasi minna edasi arengukava nii sisulise koostamise kui ka kogu protsessiga üldiselt. Arengukava mõjude hindamise programmi koostaja leidmise 15. juunil lõppenud hange ebaõnnestus. Kuigi hankel arvestati potentsiaalsete töö teostajate ettepanekutega ning lähteülesannet sai veelgi lihvitud, selgus, et võimalikud teostajad on juba liiga hõivatud. Seega ootabki nüüd keskkonnaminister juhtkogu ettepanekuid, kuidas edasi minna. Laual on nii arengukava puudutavate paragrahvide muutmine metsaseaduses, praeguse arengukava pikendamine kui ka mõjuhindaja leidmise katsetamine uuesti sügisel.
Keskkonnaministeerium lahendab metsanduse kitsaskohti ka väljaspool arengukava. Näiteks on kooskõlastusel metsaseaduse ja looduskaitseseaduse muudatused, mis kehtestavad kaitsealadel raierahuvähendavad lageraielangi maksimumsuurust, karmistavad karistusmäärasid keskkonnakahjude tekitamise eest jm.

Metsanduse arengukava materjalid on kättesaadavad Keskkonnaministeeriumi kodulehel.

Veel uudiseid samal teemal

17.09.2020|Keskkonnaministeerium

Keskkonnaministeerium teeb ettepaneku kaaluda metsanduse praeguse arengukava pikendamist

Keskkonnaminister Rene Kokk tutvustas sel nädalal Riigikogu keskkonnakomisjonile võimalust, kuidas edasi minna olukorras, kus metsanduse uue kümnendi arengukava tähtajaks valmis ei saa. Võimalusena pakkus minister välja kuni selle aasta lõpuni kehtiva arengukava pikendamise.

01.09.2020|Keskkonnaministeerium

Omavalitsustel on nüüdsest täiendav õigus linna metsades raiet piirata

Tänasest jõustuv metsaseaduse muudatus ütleb, et kui metsaomanik soovib raiuda metsa piirkonnas, mis on planeeringuga määratud linna kui asustusüksuse rohealaks, siis peab tal selleks olema kohaliku omavalitsuse nõusolek. Raie kooskõlastatakse kohaliku omavalitsusega enne metsateatise esitamist.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.