Sa oled siin

Otsime kandidaate Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemia konkursile

30.03.2020

Otsime väärikaid kandidaate, kes võiks saada Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemia või Eesti looduskaitsemärgi laureaadiks!

Eerik Kumari nimeline looduskaitsepreemia määratakse pikaajalise väljapaistva tegevuse eest looduse uurimisel, looduskaitse korraldamisel, looduskaitseteadmiste levitamisel ning säästva looduskasutuse põhimõtete propageerimisel. Preemia on 5000 eurot. Koos preemiaga antakse laureaadile üle looduskaitse kuldmärk.

Eesti looduskaitsemärgiga tõstetakse esile teeneid looduse uurimisel, loodusteadmiste levitamisel, looduskaitse edendamisel, arendamisel ja tutvustamisel nii üleriigilisel kui ka rahvusvahelisel tasandil.

Ettepanekud, mis sisaldavad vabas vormis ülevaadet nominendi looduskaitsetegevusest, palume saata hiljemalt 13. aprilliks aadressil: Keskkonnaministeeriumi looduskaitse osakond, Narva mnt 7a, 15172 Tallinn või keskkonnaministeerium@envir.ee.

Keskkonnaministeerium on Eerik Kumari nimelist looduskaitsepreemiat välja andnud alates 1989. aastast ning alates 2010. aastast antakse koos preemiga üle ka looduskaitse kuldmärk.

Looduskaitse märk kujutab tammelehe – looduskaitse sümboli – kontuuri. Märk on seest tühi, pikkus 23 mm, laius max 10 mm, kontuuri läbimõõt 1x1 mm. Märk on valmistatud kullast.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.