Sa oled siin

Otsime aasta kõige keskkonnasõbralikumat tegu ja ettevõtet

04.11.2019

Keskkonnaministeerium on kindel, et nii Saares, kui Harjus, Setumaal või Jõgeval on tehtud keskkonna heaks nii mõndagi. Nüüd on oluline kõik need ettevõtted, ühingud või inimesed üles leida ja Aasta Keskkonnateo ning Aasta Keskkonnasõbraliku Ettevõtte konkursile esitada.

Aasta Keskkonnategu on konkurss, kuhu oodatakse laiemalt keskkonna heaks tehtut, mis innustab ja on eeskujuks. Keskkonnaminister Rene Kokk kutsub inimesi üles selliseid ettevõtmisi märkama ja konkursile esitama. "Just kohalikud elanikud on need, kes on oskavad kõige õigemini hinnata, mis neid ümbritsevat keskkonda kõige paremini aidanud on. Nüüd on meil kõigil võimalus esitada tunnustamiseks inimesi, kes on meie lähedal, kogukonnas ja kelle tegevus on suunatud keskkonnakaitsele,“  ütles keskkonnaminister Rene Kokk.

Aasta Keskkonnateole kandideerida nii ettevõtted, ühingud, eraisikud kui ka asutused. Esitada võib enda tehtud projekti või ka kedagi teist, kes võiks olla Aasta Keskkonnateo auhinna vääriline. Tegu peab olema uudne ja suunatud laiadele massidele ning tehtud mitte isikliku kasu saamise eesmärgil. Viimaste aastate parimad teod on otseselt suunatud looduse heaks ja keskkonnateadlikkuse kasvuks. Näiteks eelmisel aastal pälvis võidu Laeva jõe taaselustamise ning tõugja ja tuura asustamise eest  MTÜ Eesti Loodushoiu Keskus.

Aasta Keskkonnasõbraliku Ettevõtte konkursile ootame osalema kõik väikesed, keskmised ja suured ettevõtted ning organisatsioonid, kes oma viimase aasta tegevuses on senisest enam keskkonnaga arvestanud. Meie eesmärgiks on tõsta esile ettevõtteid, kes on oma tegevust või tootmist muutnud või ehk hoopis on nende toodang selline, mis muudab keskkonda paremaks. Keskkonnaminister Rene Koka sõnul on keskkonnasõbralikkus ettevõtete jaoks suurepärane müügiargument ja seepärast on konkursil osalemine kahtlemata oluline.  „Ootame osa võtma kõiki organisatsioone, kes on eriliselt panustanud keskkonnasaaste vähendamisse ja keskkonnahoiu suurendamisse. Keskkonnasõbralikud lahendused on hea näide, kuidas muuta keskkonnaprobleemid hoopis võimalusteks,“ ütles Rene Kokk. Osaleda saavad kõik era- ja avaliku sektori organisatsioonid ja ettevõtted, kes on eelneva aasta jooksul tegutsenud keskkonda arvesse võttes.

Mõlemale konkursile saab kandideerida 4. novembrist 4. detsembrini läbi keskkonnatunnustuste kodulehekülje – www.keskkonnatunnustused.ee
Oma panuse konkursi parimate selgitamisel saab anda ka rahvas, nimelt toimub detsembris rahvahääletus, kus selgitatakse rahva lemmikud. Parimaid autasustatakse jaanuaris.

Aasta Keskkonnateo puhul on on Keskkonnaministeerium välja pannud auhinnafondi, mille suurus on kuni 5000 eurot.

Aasta Keskkonnasõbraliku Ettevõtte võitja saab Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel investeerida oma keskkonnasõbralikkuse arendamisse veel 35 000 eurot. Eesti konkursi võitjatel ja tunnustatutel on võimalus osaleda ka Euroopa keskkonnasõbraliku ettevõtte konkursil (European Business Award for the Environment), mis toimub juba järgmisel aastal.

Lisaks on kõikidel võitjatel õigus kasutada keskkonnamärgist, et oma head tööd näidata ka teistele. Seda õunapuuõie kujulist märgist võib kasutada näiteks kirjaplangil, trükistel ja toodete/teenuste reklaamimisel.

Ootame kõiki aktiivselt osalema konkursil Aasta Keskkonnategu ja Aasta Keskkonnasõbralik Ettevõte 2019, sest häid asju ei tohi ainult enda teada hoida. Kandideerida saab kuu aja jooksul, kuni 4. detsembrini ja parimaid tunnustame jaanuaris.

 

Veel uudiseid samal teemal

15.07.2020|Keskkonnaministeerium

Noored soovivad koolidesse rohkem ja elulähedasemaid keskkonnateemasid

Ligi pool noortest peab meie koolides jagatavat keskkonnaharidust heaks või väga heaks. Samas leiab suur osa õppureist, et keskkonnateemasid peaks koolides käsitlema palju rohkem, kusjuures faktiteadmisi eluliste näidetega ilmestada. Nii selgus Keskkonnaministeeriumi juures tegutseva Noorte Keskkonnanõukogu korraldatud küsitlusest.

06.06.2020|Keskkonnaministeerium

Noorte Keskkonnanõukogu hindab oma esimest tegevusaastat õpetlikuks

Keskkonnaministeeriumi juures tegutsev nõuandev organ – Noorte Keskkonnanõukogu tähistas oma esimest sünnipäeva, pidas tulevikuplaane ja valis uue juhi. Noorte eesmärgiks on keskkonnateadlike sõnumite viimine koolidesse ja aktiivne kaasalöömine poliitiliste otsuste tegemisel.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.