Sa oled siin

Osaleme partnerina projektis WaterAct „Piiriüleste põhjaveeressursside ühine tõhusam majandamine”

17.07.2020

Interreg Eesti-Läti 2014-2020 programmi raames alustas Keskkonnaministeerium partnerina projektis WaterAct – „Joint management of groundwater dependent ecosystems in transboundary Gauja - Koiva river basin“.

Projekti raames jätkatakse tihedat koostööd Eesti ja Läti vahel, et parandada piiriüleste põhjaveeressursside ühist majandamist. Gauja-Koiva ja Salaca-Salatsi vesikondade ühine piiriülene majandamine on mõlemal riigil vajalik ELi veepoliitika raamdirektiivi ja põhjaveedirektiivi nõuete rakendamiseks.

Projekti eesmärk on edendada ühiste põhjaveeressursside säästvat majandamist piiriüleses piirkonnas. Veepoliitika raamdirektiivi ja põhjavee direktiivi kohaselt tuleb Eesti ja Läti piiriüleste põhjaveekogumite seisundi hindamisel kasutada ühtlustatud metoodikat. Projekti eesmärkide saavutamiseks: 1) töötatakse välja põhjaveekogumite seisundite hindamise ja majandamise ühised põhimõtted ja tööriistad, 2) testitakse väljatöötatud põhimõtteid Eesti-Läti piiriülestes Gauja-Koiva ja Salaca-Salatsi vesikondades 3) kaasatakse avalikkust allikavee seiresse (töötatakse välja veebipõhine tööriist ja juhised), et äratada kohalike elanike huvi vee ja looduse vastu 4) arendatakse välja põhjaveest sõltuvate ökosüsteemide majandamise ühised lähenemisviisid ja 5) töötatakse välja põhjaveest sõltuvate ökosüsteemide kirjeldamiseks mõeldud käsiraamat elupaigaekspertidele, mida testitakse välitöödel, kus huvilised saavad projekti meeskonnaga liituda.

Projekti tulemusi kasutatakse kolmanda veemajanduskavade perioodi (2022-2027) koostamisel ja riiklike seirekavade kavandamisel Eestis ja Lätis. Projekti tulemusi levitatakse projekti partnerite veebilehtedel, sotsiaalvõrgustikes ja teaduskonverentsidel.
Projekti juhtpartner on Läti keskkonna, geoloogia ja meteoroloogia keskus (Latvian Environment, Geology and Meteorology Centre), lisaks Läti looduskaitseameti looduskaitseosakond, Läti Ülikooli geograafia ja maateaduste osakond ja Vidzeme planeerimispiirkond. Eesti poole partneritena osalevad Keskkonnaministeerium, Eesti Geoloogiateenistus, Keskkonnaagentuur ja Tallinna Ülikooli ökoloogia instituut.

Kaks aastat kestva projekti (01.06.2020-31.05.2022) eelarve on kokku 411 764,76 eurot, sealhulgas Euroopa Regionaalarengu Fondi (ERDF) toetus 350 000 eurot ja partnerite kaasfinantseering 61 764,76 eurot.

WaterAct projekti kohta saab täiendavat infot projekti kodulehelt: https://www.meteo.lv/lapas/joint-actions-for-more-efficient-management-of-common-groundwater-reso?&id=2495&nid=1157


See artikkel väljendab autori vaateid. Programmi korraldusasutus ei ole vastutav selle eest, kuidas seda infot võidakse kasutada. 

Veel uudiseid samal teemal

27.07.2020|Keskkonnaministeerium

Kohtla-Nõmme endise rehvitehase territooriumil algas jääkreostuse likvideerimine

Täna, 27. juulil algas Kohtla-Nõmme endise rehvitehase territooriumil jääkreostuse ohutustamine. LIFE IP CleanESTi projekti raames eemaldatakse 1200 tonni maapinnal lasuvat õlijäätmete kihti ning selle all olev reostunud pinnas.

08.07.2020|Keskkonnaministeerium

Peipsi järve suubuvate jõgede seisund paraneb

Peipsi järve suubuvate jõgede seisund on mitmete näitajate poolest paranenud, nii nentisid juuli algul (virtuaalselt) koos käinud Eesti-Vene piiriveekogude kaitse ja kasutamise ühiskomisjoni töörühmad.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.