Sa oled siin

Osale mereprügi plaani tutvustaval veebiseminaril

14.09.2020
Foto: Mati Martinson

Mereprügi on palju räägitud kasvav probleem kogu maailmas. Igal aastal jõuab merre keskmiselt kümme miljonit tonni eri liiki prügi.

Läänemere piirkonna kõige prügistatum mereala on Soome laht. Mereprügi on küll vaid üks merekeskkonna seisundile survet avaldavatest teguritest, kuid see valmistab üha rohkem muret. Läänemeres pole prügiprobleeme seni piisavalt uuritud, kuid arvatakse, et prügi ei kujuta endast Läänemeres nii teravat probleemi kui maailmameres. Eelkõige seetõttu, et Läänemere piirkonna elanike arv on paljude muude maailma piirkondadega võrreldes tagasihoidlik.

Mereprügi tekke vähendamiseks on Keskkonnaministeerium koostanud rakenduskava ehk mereprügi plaani, mille eesmärk on kirjeldada tegevusi, mis aitavad mereprügi vältida. Koostatud mereprügi plaan on mõeldud kasutamiseks ja rakendamiseks eeskätt Keskkonnaministeeriumile ja selle valitsemisala asutustele, kuid ka poliitika kujundamiseks üldisemalt. Samuti on plaan mõeldud avalikkuse informeerimiseks ning erinevate asjast huvitatud isikute juhendamiseks või nende tegevuse suunamiseks.

Mereprügi plaani tegevuste täiendamise osas on oodatud ettepanekud kõigilt huvirühmadelt. Ettepanekuid võib esitada kirjalikult või osaledes plaani tutvustaval veebiseminaril 16.09.2020 kell 14 – 16 Microsoft Teams keskkonnas. Osalemissoovist ja ettepanekutest saab teada anda e-posti aadressil agni.kaldma@envir.ee

Veel uudiseid samal teemal

29.09.2020|Keskkonnaministeerium

Tänasest väheneb laevaomanikel ja riigil risk kanda laevavrakkide merest eemaldamise kulusid

Täna jõustus Eesti suhtes Nairobi rahvusvaheline laevavrakkide eemaldamise 2007. aasta konventsioon ehk Nairobi konventsioon, mis näeb osalisriikidele ette õiguslikud alused laevaõnnetuste tagajärjel tekkinud laevavrakkide eemaldamiseks.

28.09.2020|Keskkonnaministeerium

Rene Kokk: Euroopa vajab selget eesmärki mereprügi vähendamiseks

Tänasel Läänemere riikide keskkonna, kalanduse ja põllumajanduse ministrite konverentsil nentisid ministrid, et merestrateegia raamdirektiivi eesmärki – Läänemere hea seisund aastaks 2020 – ei ole saavutatud. Läänemere pakilisemad probleemid on eutrofeerumise kõrval saasteainete kõrge tase ja mereprügi.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.