Sa oled siin

Ootame kommentaare saasteainete heite- ja ülekanderegistri protokolli elluviimise aruande kohta

07.12.2020

Arhusi konventsiooni saasteainete heite- ja ülekanderegistri protokolli (PRTR protokoll) eesmärk on arendada välja avalikud registrid, mis sisaldavad vajalikke keskkonnaandmeid. Lisaks soovitakse innustada ettevõtjaid saasteainete emissioone vähendama.

Saasteainete heite- ja ülekanderegistri protokoll jõustus Eesti suhtes 8. oktoobril 2009 ning esimeseks aruandeaastaks oli 2010. Iga protokolliga liitunud riik võttis endale kohustuse välja töötada sobiv siseriiklik andmebaas ning andmed peavad olema igal hetkel üldsusele kättesaadavad.

Eesti riiklik PRTR register on integreeritud olemasolevasse infosüsteemi, milleks on keskkonnaotsuste infosüsteem KOTKAS. Andmete esitajateks on keskkonnaluba või keskkonnakompleksluba omavad käitised, kes enda tegevuses ületavad PRTRi protokollis esitatud künniseid. KOTKAS koondab enda alla kõik keskkonnaload (vee-, jäätme- õhusaaste- ja kompleksluba), nendega seonduva seire, aruandluse jm kohustused.

KOTKAS infosüsteem on veebipõhine, st keskkonnaloa või keskkonnakompleksloa omanik täidab aruande Internetis. Käitaja esitab vajaliku informatsiooni koos iga-aastaste kohustuslike aruannete esitamisega. Aruande esitamisel peab PRTRi kohuslane andma lisainformatsiooni, seega ei teki ka andmete dubleerimist.

KOTKAS andmebaasis toimub lubade ja aruannetega seotud andmete töötlemine ning esitatud andmete raportid avalikustatakse Internetis või muul asjakohasel viisil, mis tagab avalikkuse tõhusa teavituse.

PRTRi protokolli elluviimise 2020. aasta aruandega on võimalik tutvuda eesti keeles siit. Keskkonnaministeerium ootab kuni 18. detsembrini kommentaare ja ettepanekuid PRTRi protokolli elluviimise 2020. aasta aruande kohta. Kommentaarid ning ettepanekud palume saata e-posti aadressile keskkonnaministeerium@envir.ee.

Aruanne on üleval siin: https://www.envir.ee/et/saasteainete-heite-ja-ulekanderegister.

Veel uudiseid samal teemal

17.04.2021|Keskkonnaministeerium

Keskkonnaministeerium tuletab meelde: prügi koht ei ole lõkkes

Keskkonnaministeerium tuletab meelde, et lõke ei ole koht, kus põletada kevadkoristusega kogunenud risu ja rämpsu. Lõkkesse tohib visata vaid põletamiseks sobivat materjali ehk kuiva ja kemikaalidega töötlemata puitu.

15.09.2020|Keskkonnaministeerium

Osoon elu heaks: 35 aastat osoonikihi kaitset

16. septembril on ülemaailmne osoonipäev, millega tähistame sel aastal Viini konventsiooni ja ülemaailmse osoonikihi kaitse 35. aastapäeva. Elu Maal poleks võimalik päikesevalguseta, kuid ilma osoonikihita oleks Päikeselt eralduvat energiat liiga palju.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.