Sa oled siin

Ootame kandidaate kõige keskkonnasõbralikumale teole ja ettevõttele

01.11.2018
2017. aasta keskkonnasõbralik ettevõte Advanced Sports Installations rajas sel aastal kunstmuruväljaku Haapsallu. Foto: Advanced Sports Installations Europe AS

Keskkonnaministeerium kuulutas välja konkursid aasta kõige keskkonnasõbralikuma teo ja ettevõtte leidmiseks. Kandidaate saavad esitada kõik soovijad novembrikuu vältel keskkonnatunnustuste kodulehekülje kaudu. Võitjad selguvad rahva- ja žüriihääletuse tulemusel.Aasta Keskkonnategu

Aasta Keskkonnateo konkurss puudutab laiemalt keskkonna heaks tehtud tegemisi, mis on innustavad ja eeskujuks ka kõigile teistele. „Soovime need head teod Eestimaa pealt üles leida, neid vääriliselt esile tõsta ning tunnustada. Selleks palume, et aitaksite meil kõiki silmapaistvaid keskkonnahoidjaid märgata ja neid tänada,“ kutsus keskkonnaminister Siim Kiisler olema keskkonnaministeeriumile abiks tublide ettevõtmiste esiletoomisel. Aasta keskkonnateole saavad kandideerida nii ettevõtted, ühingud, eraisikud kui ka asutused. Esitada võib nii enda tehtud projekti kui ka kedagi teist, keda arvate olevat teo auhinna vääriline. „Silmapaistev projekt on selline, millega on selgesti panustanud keskkonna heaolusse, mis on jõudnud sihtgruppideni ning mis on uudse lähenemisega. Sealjuures peaks projekt olema ellu viidud õilsa eesmärgi nimel teha head,“ kirjeldas keskkonnaminister Kiisler konkursile hästi sobivaid kandidaate.

Esitanud kandidaatide seast parimate keskkonnategude välja selgitamiseks on kõigil võimalik kaasa lüüa avalikul hääletusel, mis toimub 10.–23. detsembril www.keskkonnategu.ee kodulehel. Kümme kõige enam hääli kogunud projekti esitatakse konkursil hindamiskomisjonile, kes valib nende seast säravaima. Konkursi auhinnaks on õigus kasutada keskkonnamärgist, et oma head tööd näidata ka teistele. Lisaks paneb Keskkonnaministeerium välja auhinnafondi, mille suurus on kuni 5000 eurot. Auhinna täpse suuruse otsustab konkursil hindamiskomisjon vastavalt esitatud projektidele.

Aasta Keskkonnasõbralik Ettevõte

Keskkonnasõbraliku ettevõtte konkursile on oodatud kandideerima kõik väikesed, keskmised ja suured ettevõtted ning organisatsioonid, kes oma viimase aasta tegevuses on senisest enam keskkonnaga arvestanud. „Olen viimase aasta jooksul uuendusmeelse ettevõtlusega kokku puutunud rohkem kui kunagi varem. Vean kihla, et paljud eestlased ei teagi, milliste nutikate ja keskkonnahoidlike lahendustega on Eesti ettevõtjad lagedale tulnud ning igapäevaselt toimetavad. See on rambivalgusesse astumise koht, et enda tegemisi teistelegi tutvustada ning saada vääriliselt tunnustatud,“ julgustab keskkonnaminister Kiisler ettevõtlussektorit konkursil kandideerima. „Mullune võitja, Advanced Sports Installations Europe AS, kes on juba 25 aastat üle maailma paigaldanud keskkonnasõbralikku kunstmuru, rajas just konkursijärgsel aastal esimesed innovaatilised jalgpalliväljakud ka Eestisse,“ lisas Kiisler.

Keskkonnasõbraliku ettevõtte tiitel antakse välja kolmes alamkategoorias. Nendeks on  keskkonnajuhtimine, keskkonnasõbralik toode või teenus ja keskkonnasõbralik protsess. Lisaks valib hindamiskomisjon välja ka üldvõitja, kelle panus keskkonna heaks on olnud kõige mõjukam. Kandideerida saavad ka varasemad osalejad eeldusel, et nende toodet, teenust või protsessi on edasi arendatud. Konkursi üldvõitjana saab ettevõte Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel investeerida oma keskkonnasõbralikkuse arendamisse veel 35 000 eurot. Eesti konkursi võitjatel ja tunnustatutel on võimalus osaleda ka Euroopa keskkonnasõbraliku ettevõtte konkursil (European Business Award for the Environment), mis toimub 2020. aastal.

Konkursside ning neile esitatud kandidaatidega saab kursis olla, jälgides nii keskkonnatunnustuste kodulehte kui ka Facebooki lehte.  Samuti tasub pilk peal hoida Keskkonnaministeeriumi kodulehel. Võitjaid autasustatakse 2019. aasta jaanuaris.

Aasta Keskkonnateo  auhinda antakse välja alates 2004. aastast. Aasta keskkonnasõbraliku ettevõtte auhinda antakse alates 2002. aastast välja.

https://keskkonnatunnustused.ee

 

Veel uudiseid samal teemal

10.06.2019|Keskkonnaministeerium

Konkurss Keskkonnakäppadele ja noore looduskaitse märgile on tihenenud

Keskkonnaministeerium tunnustas juba kuuendat korda koole ja lasteaedu, lapsi, õpetajaid ja organisatsioone, kes on panustanud keskkonnahariduse edendamisse, tõstnud keskkonnateadlikkust või andnud oma panuse looduse heaks.

07.06.2019|Keskkonnaministeerium

Kuuendat korda selguvad keskkonnakäpa ja noore looduskaitsja märgi laureaadid

Sel pühapäeval kuulutatakse välja selle aasta keskkonnakäpad ja noored looduskaitsjad.

Keskkonnakäpa konkursiga tunnustab Keskkonnaministeerium haridusasutusi, lapsi, õpetajaid ja organisatsioone, kes on panustanud keskkonnahariduse edendamisse, tõstnud keskkonnateadlikkust või andnud oma panuse looduse heaks.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.