Sa oled siin

Noorte Keskkonnanõukogu hindab oma esimest tegevusaastat õpetlikuks

06.06.2020

Keskkonnaministeeriumi juures tegutsev nõuandev organ – Noorte Keskkonnanõukogu tähistas oma esimest sünnipäeva, pidas tulevikuplaane ja valis uue juhi. Noorte eesmärgiks on keskkonnateadlike sõnumite viimine koolidesse ja aktiivne kaasalöömine poliitiliste otsuste tegemisel.

Eelmise aasta keskkonnapäeval esimest korda kogunenud Noorte Keskkonnanõukogul on olnud adra seadmise aasta. „Üheksa noorteorganisatsiooni esindajaist koosneva ühenduse suhtes on lootused olnud kõrged,“ tõdes Keskkonnaministeeriumi kantsler Meelis Münt. „Aasta jooksul on noored näinud, kuidas poliitika kujundamine reaalselt käib ja kui keeruliste läbirääkimiste käigus sünnivad kokkulepped erinevate huvigruppide vahel.“  Näiteks osales Noorte Keskkonnanõukogu senine juht Merilin Raudna-Kristoffersen Madridis toimunud ÜRO kliimakonverentsil.

Tuleviku eesmärkidest rääkides tõstsid noored esile vajadust käia koolides esinemas. Kliima teemal toimus kevadel spetsiaalne koolitus, mille viljad jäid koroonakriisi eriolukorra tõttu maitsmata ja nüüd kibelevad koolituses osalenud õpitut teistega jagama.

Roger Tibar Eesti Noorteühenduste Liidust arvas, et sarnased noorte ekspertkogud peaks tegutsema iga ministeeriumi juures.  Carolyn Mets Avatud Noortekeskuste Ühendusest hindas keskkonna teemadel sõna võttes oluliseks isiklikku head eeskuju. Noorte Keskkonnanõukogu senine esimees, Bioteaduste Üliõpilaste Seltsi liige Merilin Raudna-Kristoffersen toonitas välissuhtluse olulisust, sest teiste sarnaste noorteühendustega on kasulik informatsiooni jagada ja nii näeb keskkonna valdkonnast laiemat pilti.

Nõukogu liikmed on koostanud küsitluse, et teada saada, millised keskkonnateemad on  kuni 26-aastaste jaoks olulised, küsitlus on leitav : https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfXjU2SsVYLj6vOQvq7fjWUdfnt2_7N...

Kohtumise lõpuks valis Noorte Keskkonnanõukogu pooleks aastaks uue juhtorganisatsiooni, milleks sai Eesti Maaülikooli Keskkonnakaitse Üliõpilaste Selts.

Veel uudiseid samal teemal

15.07.2020|Keskkonnaministeerium

Noored soovivad koolidesse rohkem ja elulähedasemaid keskkonnateemasid

Ligi pool noortest peab meie koolides jagatavat keskkonnaharidust heaks või väga heaks. Samas leiab suur osa õppureist, et keskkonnateemasid peaks koolides käsitlema palju rohkem, kusjuures faktiteadmisi eluliste näidetega ilmestada. Nii selgus Keskkonnaministeeriumi juures tegutseva Noorte Keskkonnanõukogu korraldatud küsitlusest.

18.05.2020|Keskkonnaministeerium

Kutsume hääletama oma lemmiku keskkonnakäpa poolt

Tänasest on avatud  Keskkonnakäpa konkursi rahvahääletus. Alates 18. maist kuni 31.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.