Sa oled siin

Noored tahavad keskkonna teemadel senisest rohkem kaasa rääkida

30.09.2019

Teist korda kogunenud Noorte Keskkonnanõukogu kinnitas, et on huvitatud kaasalöömisest keskkonnaalaste seaduste väljatöötamisel, keskkonnateadlikkuse levitamisel ja rahvusvahelises koostöös.

Eile oli juunis loodud Noorte Keskkonnanõukogu esimene töine koosolek, kus kaardistati tegevused, kuhu noored panustada saavad, noorte ootused ministeeriumilt ning edaspidised töökorralduslikud küsimused, muuhulgas uute liikmete kaasamise protseduur. Huvi Noorte Keskkonnanõukogu töös osalemiseks on olnud nii suur, et praegu mõtlevad noored statuuti, mille alusel valikuid langetada.

Noortega olid kohtumas ministeeriumi kantsler Meelis Münt ja kantsleri nõunik Mart Raamat ning nõunikud Liisa Puusepp ning Janika Laht. Nõukogu liikmed pärisid, kuidas kaasa lüüa seaduste tegemisel, samuti võimaluste kohta olla ühises infoväljas. Enda rolli nähevad noored keskkonnaprobleemide lahendamisse panustamises, samuti on soov olla kaasatud ministeeriumite vahelisesse ja rahvusvahelisse koostöösse. Ka laiem keskkonnateadlikkus ja –haridus oli arutluse all ja lisaks räägiti,  kuidas üht või teist kampaaniat läbi viia, et see päriselt mõjuks.

On rõõmustav, et Noorte Keskkonnanõukogu koosolekule eelnenud ÜRO kliima tippkohtumisel liitus Eesti Keskkonnaministeerium hea tahte algatusega Kwon Gesh, millega andis lubaduse kaasata noori kliimapoliitika kujundamisse. Eesti nimel allkirjastas hea tahte kliimaleppe Keskkonnaministeeriumi kliimapoliitika asekantsler Kristi Klaas ja algatust toetas ka president Kersti Kaljulaid.

Veel uudiseid samal teemal

15.07.2020|Keskkonnaministeerium

Noored soovivad koolidesse rohkem ja elulähedasemaid keskkonnateemasid

Ligi pool noortest peab meie koolides jagatavat keskkonnaharidust heaks või väga heaks. Samas leiab suur osa õppureist, et keskkonnateemasid peaks koolides käsitlema palju rohkem, kusjuures faktiteadmisi eluliste näidetega ilmestada. Nii selgus Keskkonnaministeeriumi juures tegutseva Noorte Keskkonnanõukogu korraldatud küsitlusest.

06.06.2020|Keskkonnaministeerium

Noorte Keskkonnanõukogu hindab oma esimest tegevusaastat õpetlikuks

Keskkonnaministeeriumi juures tegutsev nõuandev organ – Noorte Keskkonnanõukogu tähistas oma esimest sünnipäeva, pidas tulevikuplaane ja valis uue juhi. Noorte eesmärgiks on keskkonnateadlike sõnumite viimine koolidesse ja aktiivne kaasalöömine poliitiliste otsuste tegemisel.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.