Sa oled siin

Noored tahavad keskkonna teemadel senisest rohkem kaasa rääkida

30.09.2019

Teist korda kogunenud Noorte Keskkonnanõukogu kinnitas, et on huvitatud kaasalöömisest keskkonnaalaste seaduste väljatöötamisel, keskkonnateadlikkuse levitamisel ja rahvusvahelises koostöös.

Eile oli juunis loodud Noorte Keskkonnanõukogu esimene töine koosolek, kus kaardistati tegevused, kuhu noored panustada saavad, noorte ootused ministeeriumilt ning edaspidised töökorralduslikud küsimused, muuhulgas uute liikmete kaasamise protseduur. Huvi Noorte Keskkonnanõukogu töös osalemiseks on olnud nii suur, et praegu mõtlevad noored statuuti, mille alusel valikuid langetada.

Noortega olid kohtumas ministeeriumi kantsler Meelis Münt ja kantsleri nõunik Mart Raamat ning nõunikud Liisa Puusepp ning Janika Laht. Nõukogu liikmed pärisid, kuidas kaasa lüüa seaduste tegemisel, samuti võimaluste kohta olla ühises infoväljas. Enda rolli nähevad noored keskkonnaprobleemide lahendamisse panustamises, samuti on soov olla kaasatud ministeeriumite vahelisesse ja rahvusvahelisse koostöösse. Ka laiem keskkonnateadlikkus ja –haridus oli arutluse all ja lisaks räägiti,  kuidas üht või teist kampaaniat läbi viia, et see päriselt mõjuks.

On rõõmustav, et Noorte Keskkonnanõukogu koosolekule eelnenud ÜRO kliima tippkohtumisel liitus Eesti Keskkonnaministeerium hea tahte algatusega Kwon Gesh, millega andis lubaduse kaasata noori kliimapoliitika kujundamisse. Eesti nimel allkirjastas hea tahte kliimaleppe Keskkonnaministeeriumi kliimapoliitika asekantsler Kristi Klaas ja algatust toetas ka president Kersti Kaljulaid.

Veel uudiseid samal teemal

04.11.2019|Keskkonnaministeerium

Otsime aasta kõige keskkonnasõbralikumat tegu ja ettevõtet

Keskkonnaministeerium on kindel, et nii Saares, kui Harjus, Setumaal või Jõgeval on tehtud keskkonna heaks nii mõndagi. Nüüd on oluline kõik need ettevõtted, ühingud või inimesed üles leida ja Aasta Keskkonnateo ning Aasta Keskkonnasõbraliku Ettevõtte konkursile esitada.

11.09.2019|Keskkonnaministeerium

VIDEO: Kelly ja Henry Sildaru: me soovime, et ka kahekümne aasta pärast oleks lund, millel suusatada

Sportlased Kelly ja Henry Sildaru kutsuvad eakaaslasi üles puhtama keskkonna nimel astuma väikeseid keskkonnateadlikke samme ja tegema vastutustundlikke otsuseid. Noori paneb keskkonna nimel rääkima ja tegutsema isiklik mure elukeskkonna ja talispordi tuleviku üle.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.