Sa oled siin

Noored tahavad keskkonna teemadel senisest rohkem kaasa rääkida

30.09.2019

Teist korda kogunenud Noorte Keskkonnanõukogu kinnitas, et on huvitatud kaasalöömisest keskkonnaalaste seaduste väljatöötamisel, keskkonnateadlikkuse levitamisel ja rahvusvahelises koostöös.

Eile oli juunis loodud Noorte Keskkonnanõukogu esimene töine koosolek, kus kaardistati tegevused, kuhu noored panustada saavad, noorte ootused ministeeriumilt ning edaspidised töökorralduslikud küsimused, muuhulgas uute liikmete kaasamise protseduur. Huvi Noorte Keskkonnanõukogu töös osalemiseks on olnud nii suur, et praegu mõtlevad noored statuuti, mille alusel valikuid langetada.

Noortega olid kohtumas ministeeriumi kantsler Meelis Münt ja kantsleri nõunik Mart Raamat ning nõunikud Liisa Puusepp ning Janika Laht. Nõukogu liikmed pärisid, kuidas kaasa lüüa seaduste tegemisel, samuti võimaluste kohta olla ühises infoväljas. Enda rolli nähevad noored keskkonnaprobleemide lahendamisse panustamises, samuti on soov olla kaasatud ministeeriumite vahelisesse ja rahvusvahelisse koostöösse. Ka laiem keskkonnateadlikkus ja –haridus oli arutluse all ja lisaks räägiti,  kuidas üht või teist kampaaniat läbi viia, et see päriselt mõjuks.

On rõõmustav, et Noorte Keskkonnanõukogu koosolekule eelnenud ÜRO kliima tippkohtumisel liitus Eesti Keskkonnaministeerium hea tahte algatusega Kwon Gesh, millega andis lubaduse kaasata noori kliimapoliitika kujundamisse. Eesti nimel allkirjastas hea tahte kliimaleppe Keskkonnaministeeriumi kliimapoliitika asekantsler Kristi Klaas ja algatust toetas ka president Kersti Kaljulaid.

Veel uudiseid samal teemal

30.03.2020|Keskkonnaministeerium

Looduses liikudes hoia teiste inimestega distantsi ja käitu vastutustundlikult

Eriolukorra reeglitest tuleb kinni pidada ka looduses liikujail. Tähtis on säästa nii üksteise tervist kui ka loodust.

30.01.2020|Keskkonnaministeerium

Keskkonnategude poolest paistab silma Saaremaa

Kolmapäeva õhtul selgusid 2019. aasta keskkonnategu ja rahva lemmik ning konkursi aasta keskkonnasõbralik ettevõte nominendid. Aasta keskkonnateo tiitli pälvis AS Eesti Teed oma mürgivaba teehoolduse eest Saaaremaal ning rahvahääletusel sai enim hääli Saaremaal peetav keskkonnasõbralik elamusfestival I Land Green.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.